Wiadomości

Silesiaman Triathlon Katowice bez połówki

Organizatorzy Silesiaman Triathlon byli zmuszeni do rezygnacji z dystansu 1/2IM podczas zawodów w Katowicach zaplanowanych na 23 sierpnia 2020.

– Powodów jest kilka, ale przede wszystkim to jest niepewna cały czas sytuacja związana z pandemią koronowirusa, a co za tym idzie niepewność, jeśli chodzi o możliwość normalnej organizacji zawodów – piszą organizatorzy na oficjalnym profilu na Facebooku. – W ostatnich dniach nastąpiło osunięcie się ziemi pod wiaduktem w drodze na Tychy. To ostatecznie pogrzebało szanse przeprowadzenia bezpiecznej trasy rowerowej, którą dodatkowo zatwierdzą wszystkie służby i nie pochłonie całego budżetu zawodów – czytamy.

Co z pozostałymi dystansami?

– Pozostałe dystanse rozegrane zostaną normalnie. Na ten moment limit na poszczególne dystanse wynosi 150 osób. W kolejnych tygodniach podamy aktualny program zawodów – informują organizatorzy.

Zobacz też:

Michał Oliwa: Już po pływaniu byłem zmęczony

Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4IM będą mieć do przepłynięcia dwie pętle po 450 metrów, zaś uczestnicy walczący na 1/8IM jedną.

Jeśli chodzi o trasę rowerową to dystans 1/4IM będzie musiał przejechać cztery pętle po 11,5 kilometra, a 1/8IM dwie.

Na ostatnim etapie zawodów zawodnicy startujący na ćwiartce będą mieli do przebiegnięcia dwie pętle po 5,25 km, zaś 1/8IM jedną pętlę.

Przemek Schenk
Foto: Silesiaman Triathlon, Anna Halska Endure Team

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close