IRONMAN. Kilkoro Polaków blisko medalu. Wyniki biało-czerwonych

Na starcie mistrzostw świata Ironman zameldowało się kilkunastu reprezentantów Polski. Troje z nich zajęło czwarte miejsce.

Przed zawodami wielu kibiców typowało, że największe szanse do podium w kategorii wiekowej na mistrzostwach świata Ironman ma Anna Lechowicz (K35-39). Inni upatrywali dobrego startu Olgi Kowalskiej (K30-34).

W praktyce udało się kilku Polakom zameldować w czołówce poszczególnych AG.

Tuż za podium

O lekkim niedosycie może mówić Ania Lechowicz, która przystępowała do rywalizacji w bojowym nastroju.

– Moim największym marzeniem jest zostać mistrzynią świata. Z takim nastawieniem przyjechałam tutaj. To, czy zrealizowany trening wystarczy do wykonania tego zadania okaże się w sobotę. Przygotowania przebiegały dobrze. Nie byłam chora i zrealizowałam każdy trening zgodnie z założeniami. Wiem też, że konkurencja jest bardzo mocna – mówiła Ania Lechowicz przed zawodami, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Walka rzeczywiście była ciężka, a przez długi czas rywalizacji kibice śledzący rywalizację w USA na trackerze nie mieli żadnych informacji o poczynaniach Lechowicz. Zawodniczka miała problem z czipem, a sytuacja została opanowana dopiero w T2.

Ostatecznie po zażartej walce Ania Lechowicz zameldowała się na mecie z czasem 10:30:30. To dało jej czwarte miejsce w K35-39. Do podium zabrakło 3:30.

Dobry start Kowalskiej

Także Olga Kowalska zaprezentowała wysoką formę podczas MŚ Ironman. Pokonanie trasy zajęło jej 10:42:15, a to w kategorii iK30-34 dało jej dobre szóste miejsce.

Nieco ponad minuta do podium

O najniższy stopień podium otarł się także Sebastian Borowik w kategorii M45-49. Zameldował się na mecie z wynikiem 9:44:19, a do trzeciego miejsca zabrakło 1:06.

Joanna i Sebastian Borowik dziękują Pawłowi Janiakowi jeszcze przed startem.

Podziewski w TOP5

W M50-54 z dobrej strony pokazał się Arkadiusz Podziewski. Zawodnik Trinergy Team pokonał trasę z czasem 10:05:00. Ten rezultat uplasował go na piątej pozycji w kategorii wiekowej. Jego start w liczbach wyglądał w następujący sposób:

Drapella także na 4 miejscu

Można powiedzieć, że Dariusz Drapella jechał do Stanów Zjednoczonych z wytrenowanymi dwoma dyscyplinami: pływaniem i rowerem. W ostatnich kilku miesiącach gdańszczanin borykał się z problemami z kolanem. Już w ubiegłym sezonie startował z kontuzją. Walczył o możliwość startu w zawodach, a co za tym idzie o kwalifikacje u fizjoterapeutów. Pytanie czy gdyby okres przygotowawczy przebiegał zgodnie z planem, to Polak spełnił by marzenie i stanął na podium? Tego się dzisiaj nie dowiemy. Drapella na mecie zameldował się z czasem 12:41:37, co dało mu miejsce tuż za podium, do którego stracił ponad 15 minut.

Dariusz Drapella sprawdził jak wygląda meta jeszcze przed startem.