Wiadomości

Sebastian Kienle wystartuje w Challenge Wanaka: Spełnienie marzenia

Podano informację, gdzie jeden z czołowych triathlonistów na świecie, Sebastian Kienle, zacznie ostatni sezon w profesjonalnej karierze. Czeka go daleki wyjazd.

Niemiecki zawodnik już 18 lutego wystartuje w Challenge Wanaka. Sam triathlonista nie ukrywa, że ten start jest dla niego spełnieniem jednego z marzeń.

W dotychczasowej karierze brałem udział w wielu wyścigach, ale zazwyczaj odbywało się to według tego samego harmonogramu. Ale co roku w lutym zaczęło mnie nosić. Widziałem, że to był początek sezonu, ale Challenge Wanaka odbywa się na drugim końcu świata. Każdego roku oglądałem wspaniałe zdjęcia z tych zawodów. Dlatego pomyślałem, że trzeba w końcu przełamać schemat i postanowiłem tam wystartować. Czas najwyższy, skoro to mój ostatni rok w tym sporcie. Dlatego pora na spełnienie kilku marzeń, a start w Challenge Wanaka jest na szczycie tej listy – przyznał Sebastian Kienle.  

Z kim zmierzy się Niemiec?

Przeciwnikami Sebastiana Kienle w tym wyścigu będą głównie reprezentanci Australii oraz Nowej Zelandii. Z tego grona warto wyróżnić Matta Burtona, który ostatnio zajął trzecie miejsce w Ironman Austraria. Do tego w Wanaka zajmował miejsca na podium w 2020 roku (drugie) oraz w 2019 (trzecie).

Ponadto namieszać w czołówce mogą Caleb Noble, Sam Osbourne, a zawodowy debiut zaliczy Matt Kerr, który po startach w AG, w sezonie 2023 przechodzi do PRO.

Przemek Schenk
źródło: challenge.com
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X