Wiadomości

Sanders rzuca kolejne wyzwanie Frodeno

Rywalizacja między Lionelem Sandersem a Janem Frodeno niejednokrotnie elektryzowała triathlonowy świat. Kanadyjczyk po raz kolejny zwraca się w kierunku niemieckiego mistrza.

W zeszłym sezonie obaj triathloniści zmierzyli się w bezpośrednim pojedynki w ramach Tri Battle Royale. Wówczas lepszy okazał się Jan Frodeno. Pokonał trasę w czasie 7:27:53.

– To było niewiarygodnie ciężkie. Nie robiłem Ironmana przez ostatnie dwa lata. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli to oglądać. Było ciężko. Było zimno i padał deszcz. To było naprawdę coś! Nie mam siły nic powiedzieć. Jestem wykończony. To jest niesamowite, że mimo zimna tyle ludzi przyszło nam kibicować. Dziękuję – mówił na mecie Jan Frodeno.

Kanadyjczyk podczas tego wyzwania ustanowił nowy rekord życiowy na długim dystansie. Zjawił się na mecie z wynikiem 7:43:30. Cała relacja z pamiętnej Tri Bitwy dostępna tutaj.

Wydawało się, że emocje opadły po tamtym pojedynku. Okazuje się, że nie do końca. Lionel Sanders wrócił do tamtych wydarzeń i rzucił kolejne wyzwanie Frodeno.

Wciąż czeka

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Lionel Sanders przyznał, że niemiecki triathlonista wciąż jest mu coś winien, mimo że minęło już kilka miesięcy od ich bezpośredniego pojedynku. Całe zamieszanie dotyczy… ekspresu do kawy.

– Jan obiecał mi ekspres do kawy La Marzocco za Tri Battle Royale. Jeszcze go nie otrzymałem – napisał Lionel Sanders. 

Kanadyjczyk zachęca także Niemca do startu w Ironman 70.3 Oceanside 2 kwietnia 2022 roku. To byłby ich dwunasty bezpośredni wyścig. 

– Jan, jestem gotów na wyzwanie w kwietniu – dodaje triathlonista. W przeciwnym razie… nadal czekam. 

Pytanie czy czeka na ekspres do kawy czy na kolejny pojedynek. Sanders przyznał, że ​​ma świetne wspomnienia z bitwy, którą stoczył z Frodeno w Oceanside. Doszło do tego w 2018 roku. Wygrał Frodeno z przewagą 3:53 nad Sandersem, który ukończył tamte zawody na drugim miejscu.  

Bilans na korzyść Niemca

Do tej pory Frodeno pokonał Sandersa w dziesięciu z jedenastu wyścigów, które obaj rozpoczęli razem – wyjątkiem były Mistrzostwa Świata Ironman 2017, gdzie Frodeno zmagał się z problemami z plecami – Sanders wciąż walczy ze swoim największym przeciwnikiem. Wspomniał wcześniej, że nie ma nikogo, kto może go tak pociągnąć do granic możliwości, jak Frodeno.

Brak odpowiedzi i ciekawa propozycja Skippera

Frodeno niczego nie potwierdził. Biorąc pod uwagę, że miesiąc później w St. George odbędą się Mistrzostwa Świata Ironman, jest mało prawdopodobne, że Ironman 70.3 Oceanside zostanie dopasowane do jego harmonogramu. Jedno jest pewne: fani Sandersa z pewnością chcieliby zobaczyć kolejną konfrontację obu zawodników.

Pod postem Sandersa pojawiło się wiele komentarzy. W jednym z nich triathlonista Joe Skipper wymyślił dobre rozwiązanie całej sytuacji.

– Rozwiąż to wyścigiem. Jeśli wygrasz, Jan Frodeno da Ci ten ekspres do kawy. Jeśli wygra on umyj jego rower i zapakuj go dla niego – napisał Joe Skipper.

Przemek Schenk
foto: Lionel Sanders Instagram, ZWIFT Tri Battle Royale

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X