Wiadomości

Sanders i Findlay wygrywają na torze Daytona. Szala 10.

Tor Daytona gościł triathlonistów. To były chyba jedne z najbardziej widowiskowych zawodów, a odbyły się w ramach serii Challenge.

Całość trasy dla zawodników z kategorii pro jest rozgrywana na terenie toru wyścigowego Daytona International Speedway. Tor powstał w 1959, a jedno okrążenie w jego owalnej wersji to aż 4 km. Na starcie stanęły między innymi takie gwiazdy jak Lucy Charles, Lionel Sanders, Andrew Starykowicz czy Meredith Kessler. Na liście zawodników pro mieliśmy także Polaka Tomasza Szalę.

Pływanie w sztucznym zbiorniku na torze

Zawodnicy do przepłynięcia mieli dwa okrążenia w sztucznym zbiorniku na terenie toru, w sumie 1 milę (około 1600 m). Pierwszy z wody wyszedł Lindars Kieran. Spośród kobiet najszybsza była oczywiście Lucy Charles.

Asfalt Daytona idealny

Na rowerze zawodnicy mieli do pokonania 15 okrążeń, co dawało niewiele ponad 60 km. Długo prowadził Joe Maloy, olimpijczyk z Rio. Jednak w końcu po ponad 42 km dogonił go najmocniejszy kolarz wśród triatlonistów, Andrew Starykowicz. Nie oddał prowadzenia aż do wyjścia z T2, jednak tuż za nim był Lionel Sanders, który wyprzedził Hiszpana Pablo Dapene Gonzáleza na finiszu etapu kolarskiego. 

Wśród kobiet długo prowadzenie utrzymywała Lucy Charles, która od połowy części rowerowej jednak zmieniała się na prowadzeniu z Paulą Findlay i Lisą Norden, która także dołączyła do walki o zwycięstwo. W T2 cała trójka znalazła się niemal jednocześnie.

Bieganie po torze

Na biegu zawodnicy dwa razy okrążali tor, jednak jego bardziej urozmaiconą wersję, co dawało w sumie ponad 13 km biegu. Starykowicz już po 5 km spadł na 3. miejsce, a na prowadzenie wysunął się Sanders, goniony przez Gonzáleza, który w końcu dogonił Kanadyjczyka na 11 kilometrze. Nie udało mu się jednak utrzymać prowadzenia do końca, wygrał Sanders z 30-sekundową przewagą nad Hiszpanem i ponad 4-minutową nad Jasonem Westem, który stanął na najniższym stopniu podium. Tomasz Szala, który z wody wyszedł dopiero na 17. miejscu przez resztę wyścigu cały czas odzyskiwał pozycję, ostatecznie kończąc zawody na 10. miejscu.

Podwójne zwycięstwo Kanadyjczyków

Spośród najszybszej trójki kobiet na rowerze, z T2 najszybciej wyszła Paula Findlay, która nie oddała prowadzenia już do końca wyścigu.  Na drugim miejscu zawody zakończyła Lucy Charles, trzecia była Lisa Norden. Dzięki zwycięstwu Pauli mieliśmy podwójne kanadyjskie zwycięstwo, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Rafał Amborski
foto Challange Daytona

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X