Wiadomości

Sam Long wystartuje w Gdyni!

Wielkimi krokami zbliża się święto triathlonu w Gdyni. W pierwszy weekend sierpnia zawodnicy powalczą m.in.: w Ironman 70.3. Organizatorzy odkrywają karty, kto przyjedzie do Gdyni.

Jednych z zagranicznych gości, którzy będą rywalizować w wyścigu PRO podczas Ironman 70.3, jest Amerykanin Sam Long. Należy on do światowej i z pewnością 26-latek jest jednym z faworytów gdyńskiego wyścigu.

Wyniki Longa w 2022 roku

Nie da się ukryć, że Sam Long zalicza udane starty w tym sezonie. Wygrywał w Clash Miami oraz Challenge Puerto Varas. Startu w MŚ St. George nie będzie zbyt mile wspominać, bo zajął dopiero 15 miejsca, ale trzeba pamiętać, że na kilka dni przed tamtym wyścigiem uległ wypadkowi, w którym został potrącony przez samochód. Mimo tego stanął na starcie.

Oprócz tego wystartował też w Challenge Roth. Na tych kultowych zawodach srebrny medalista mistrzostw świata IM 70.3 z 2021 roku, (przegrał wtedy tylko z Gustavem Idenem), ukończył na szóstej pozycji. Wówczas rywalizował z takimi zawodnikami jak: Magnus Ditlev, czy Patrick Lange.

Sam Long karierę w triathlonie rozpoczął w wieku 18 lat i to od razu na pełnym dystansie, pokonując IRONMAN, na którym wywalczył nie tylko pierwsze miejsce w kategorii wiekowej, ale zdobył też slota na Hawaje.

Start Australijczyka

Jednym z konkurentów Longa podczas zawodów w Gdyni będzie Australijczyk – Tim Reed. Do największych sukcesów w karierze triathlonisty należy mistrzostwo świata Ironman 70.3 z 2016 roku. Wówczas rozegrał pamiętną batalię z Sebastianem Kienle na trasie biegowej.

Czy będziemy w Gdyni świadkami kolejnej tak niesamowitej walki o zwycięstwo? Przekonany się o tym już za kilkanaście dni. Warto przypomnieć, że zapisy do zawodów w Gdyni trwają jedynie do jutra, na platformie SlotMarket.pl.

Przemek Schenk
foto: Sam Long Instagram, Ironman Poland FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X