Podcasty

S. Najmowicz: Największego kopa motywacyjnego dał mi Craig Alexander PODCAST #21

Sebastian Najmowicz w szczerej rozmowie o tym między innymi kiedy złamie osiem godzin w Ironmanie. I o wielu innych ciekawych wątkach.

Sebastian Najmowicz rocznik 1991. Przez wiele lat jako młody chłopak trenował pływanie, w którym nie brakowało sukcesów. Następnie postawił na lekko atletykę, przede wszystkim bieganie. Aż w końcu trafił do triathlonu. W debiucie na dystansie Ironman w 2016 roku, w Borównie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. W 2019 roku w Ironman Barcelona “wykręcił” na tym dystansie 8:10:54.

SUB 9. Najszybsi Polacy na dystansie długim

Na dystansie o połowę krótszym legitymuje się rekordem 3:59. Nie boi się głośno mówić o celach sportowych, a te są ambitne. Chce złamać osiem godzin w Ironmanie i wywalczyć slota na Hawaje.

Z rozmowy z Sebastianem Najmowiczem dowiecie się jak znosi czas pandemii. Kto szybciej w Polsce złamie osiem godzin na dystansie długim: Robert Wilkowiecki, Robert Karaś, Łukasz Kalaszczyński, a może mój rozmówca. Sebastian opowiada także o pracy z trenerem Frankiem Jacobsenem, a także o tym za co już podczas pierwszego spotkani z kolegami oberwał przy wszystkich po uszach. Został także pochwalony przez Craiga Alexandra.

Nie zabrakło pytań o życie z triathlonistką Moniką Chodyną. Dowiecie się dlaczego Sebastian przygotowuje śniadanie, a ona obiady. Jest także o wspólnych treningach i rywalizacji z Pawłem, a także o tym co najbardziej ceni w zawodnikach z którymi pracuje. Zarówno z drużyny, jak także tymi, których trenuje. Te i wiele jeszcze innych wątków poruszamy w rozmowie z jednym z najlepszych polskich triathlonistów na dystansie długim.

Zapraszam do wysłuchania
Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X