Wiadomości

Ryf, Philipp i Graczykowski przekazują wygrane na rzecz Ukrainy

W sobotę doszło do ciekawe konfrontacji w Dubaju między Danielą Ryf i Laurą Philipp. Po zawodach zawodniczki okazały kawał serducha, przekazując nagrody pieniężne potrzebującym. Tak samo zrobił Jakub Graczykowski, jeden laureatów naszego plebiscytu. 

Szwajcarka Daniela Ryf oraz Niemka Laura Philipp zdecydowały się przekazać  nagrodę pieniężną z Ironman 70.3 Dubai na cele charytatywne wspierające naród ukraiński. Kwota robi wrażenie.

4500 dolarów na pomoc Ukrainie 

Philipp ostatecznie okazała się najszybszą kobietą PRO w Dubaju. Tym samym wygrała kwotę 2500 dolarów amerykańskich. Daniela Ryf musiała zadowolić się drugim miejscem. Przy tym zgarnęła. 2000 dolarów. To sprowadziło się do sumy 4500 dolarów dla Ukrainy.

Jest to stosunkowo niska kwota nagród, biorąc pod uwagę fakt, że Ironman zapłacił najniższą kwotę nagrody pieniężnej podczas imprezy. 15 000 USD musiało zostać podzielone między dziesięciu sportowców, najszybszych pięciu mężczyzn i kobiet.

Ryf już zapowiedziała, że ​​przekaże nagrodę pieniężną na rzecz Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża, który pomaga Ukrainie. Jak dotąd nie ogłoszono, na jaką organizację charytatywną Philipp przekaże gratyfikację finansową.

Warto przypomnieć, że podczas Gali Plebiscytu TriathlonLife.pl 2021 jeden z laureatów, Jakub Graczykowski ogłosił, że wygraną w kategorii TRI Spiker (500 złotych) przekazuje na konto fundacji Polska Akcja Humanitarna (PAH). Cała gala dostępna tutaj.

Ciekawa walka w Dubaju

Podczas Ironman 70.3 Dubaj praktycznie przez cały wyścig Daniela Ryf i Laura Philipp toczyły ze sobą bój o zwycięstwo. Ostatecznie zwycięsko wyszła Niemka, wbiegając na metę z wynikiem 3:53:03. Tym samym Philipp wyprzedziła Danielę Ryf o 3:52. Podium uzupełniła Lottie Lucas (4:07:03).

Przemek Schenk
foto: Ironman 70.3 Dubaj FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X