Wiadomości

Ruszyły zapisy do 11 edycji Aquathlonu w Rumi

Rywalizacja jest zaplanowana na 27 marca 2021 roku. Zawody są zaliczane do Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu na sezon 2021.

Te zawody składają się z kombinacji pływania oraz biegu. Pływanie rozgrywane jest seriami na czas na 25 metrowej pływalni. Bieg odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym o nawierzchni tartanowej i bieżni okólnej długości 400 metrów. Impreza priorytetowo dedykowana jest szczególnie dla dzieci i młodzieży, a w dalszej kolejności dla amatorów, jeśli nie zostanie wyczerpany limit zawodników – 150 osób.

Tu zaczynały gwiazdy

Aquathlon w Rumi to już 11 edycja imprezy, w której  rozpoczynali kariery do triathlonu dzisiejsi najlepsi polscy triathloniści tacy jak: Roksana Słupek, Marta Łagownik, Michał Oliwa, czy Kacper Stępniak. Organizatorami zawodów są: Polski Związek Triathlonu, UKS Tri- Team Rumia oraz MOSiR Rumia.
Impreza jest dofinansowana jest środków Miasta Rumi, Polskiego Związku Triathlonu, Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Ministerstwa Sportu oraz firmy wspierające: Gaskopol i Neodentica. Zapisy odbywają się tutaj.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X