Wiadomości

Ruszyła I Mikołajkowa Zbiórka Sprzętu Sportowego PZTri

Polski Związek Triathlonu ogłosił akcję mikołajkową, w ramach której można przesyłać nowy lub używany sprzęt sportowy, który będzie przeznaczony dla młodych zawodników oraz zawodniczek.

Do 5 stycznia można przesłać do siedziby PZTri własny niepotrzebny sprzęt i akcesoria lub nowe ubrania i buty. W styczniu, adekwatnie do nadesłanego do Polskiego Związku Triathlonu zapotrzebowania klubów zrzeszonych w PZTri, zostanie rozsyłany zebrany sprzęt, który trafi bezpośrednio do młodych zawodników i zawodniczek.

Akcja ta ma umożliwić proste i sprawne przekazanie sprzętu sportowego od osób, które go posiadają, a nie używają, do młodych zawodniczek i zawodników, którym taki sprzęt jest niezbędny do codziennego treningu – mówi koordynatorka całej akcji, Monika Małecka, specjalnie dla TriathlonLife.pl. –  Zebrany sprzęt trafi do zawodniczek i zawodników, klubów zrzeszonych w Polskim Związku Triathlonu. Wspieramy uprawianie sportu już od najmłodszych lat. Program Tri-Pop dedykowany jest dla dzieciaków w wieku 9-13 lat. Dlatego małe rowerki i sprzęt dla najmłodszych będzie tak samo cenny jak ten w młodzieżowych rozmiarach – dodaje Małecka.

Co można wysyłać?

Jak można przeczytać w poście Polskiego Związku Triathlonu, w ramach tej akcji zbierany jest używany, ale też nowy sprzęt sportowy.

Można przesyłać nowe i używane (w dobrym stanie): rowery, trenażery, koła, zegarki, nawigacje/GPSy, okulary rowerowe, pianki, bojki asekuracyjne, sprzęt pływacki treningowy. Nowe: kaski, buty sportowe (rowerowe i biegowe) oraz ubrania sportowe. W przypadku chęci przekazania innego sprzętu niż wymieniony, zapraszamy do kontaktu – tłumaczy Monika Małecka, dla TriathlonLife.pl.

Adres do przesyłania sprzętu

Siedziba Polskiego Związku Triathlonu

Adres: Złota 9/9, 00-019 Warszawa

Losowanie darczyńców

Warto też zaznaczyć, że spośród wszystkich darczyńców zostanie wylosowana trójka szczęśliwców, która zostanie zaproszona na Galę PZTri, która odbędzie się w połowie stycznia.

Jest też duża szansa na to, że ta mikołajkowa akcja będzie w przyszłości cykliczna.

Chcielibyśmy organizować takie akcje rok rocznie. Jednak decyzję, czy faktycznie one będą mieć miejsce, podejmiemy po przeprowadzeniu pierwszej edycji i zweryfikowaniu jej powodzenia – mówi Monika Małecka.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X