Wiadomości

Ruszają zgłoszenia na Mistrzostwa Polski w duathlonie w Rumi

Rozpoczęły się zapisy do MP w duathlonie na dystansie sprint. To będzie szósta odsłona rywalizacji o medale mistrzostw Polski w Rumi.  

W ramach imprezy odbędą się cztery wyścigi. Dodatkowo zawody są kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w duathlonie w Targu Mures w Rumuni.  Impreza w Rumi to już sześcioletnia tradycja i pierwszy start w sezonie dla wielu zawodników. Bardzo szybka trasa poprowadzona w sercu miasta, ze startem, metą oraz strefą zmian zlokalizowaną przy hali MOSiR.

Zaczynają zawodnicy AG

Impreza rozpoczyna się od wyścigu Age Group, w którym do zdobycia są 24 komplety medali mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Po wyścigu AG odbywają się trzy wyścigi sportu kwalifikowanego. W drugim wyścigu startują młodziczki i młodzicy (13-14 lat). Następnie do rywalizacji przystępują juniorzy młodsi (15-17 lat). Finałem zmagań jest wyścig główny elity, młodzieżowców oraz juniorów.

– Zawody w Rumi są przykładem doskonałej synergii sportu kwalifikowanego i rywalizacji zawodników Age Group na bardzo wysokim poziomie. Jako mieszkaniec Rumi bardzo się cieszę, że udało nam się stworzyć imprezę, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród zawodników. Jednocześnie niesie ze sobą misję rywalizacji sportu kwalifikowanego, który zawsze jest bliski mojemu sercu – mówi Piotr Netter, dyrektor sportowy zawodów i ich twórca.

Stępniak w obronie MP

Tytułu Mistrza Polski w wyścigu głównym broni Kacper Stępniak (KS GVT Świebodzice). W kwietniu 2021 roku wyprzedził drugiego na mecie Macieja Bruździaka (UKS Cityzen Poznań) o 5 sekund. Trzeci był Paweł Najmowicz (niezrzeszony) ze stratą 11 sekund. 

Wśród Pań tytułu broni Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena), która była o 11 sekund szybsza od Pauliny Klimas (AZS AWF Katowice). Wówczas brązowy medal przypadł Joannie Woźniak (KS Ironman CS Polska).

Większy limit zawodników

W związku z dużym zainteresowaniem zawodników imprezą w Rumi w roku 2022 zwiększony został limit w wyścigu Age Group z 250 startujących do 320. Dodatkowo powiększony jest również limit w wyścigu juniorek i juniorów młodszych do 95 startujących.

Do startu w zawodach wymagane są licencje PZTri. Dla zawodników AG obowiązują licencje dzienne lub roczne. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajduję się na stronie www.DuathlonEnergy.pl.

materiały prasowe

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X