Wiadomości

Rusza rejestracja na zawody Ironman w Polsce

Dzisiaj ruszają zapisy na pierwsze zawody IRONMAN Gdynia oraz pozostałe wyścigi w polskim kalendarzu IRONMAN. Znamy już wszystkie ceny pakietów startowych oraz dostępne dla zawodników opcje rejestracji.

„YOU ARE AN IRONMAN!” – te legendarne słowa wykrzykiwane przez spikera pragnie usłyszeć na mecie każdy miłośnik triathlonu. 8 sierpnia po raz pierwszy padną one na polskiej ziemi, a dokładnie na plaży miejskiej w Gdyni.

Celem wysoki poziom

Polscy triathloniści od lat podróżowali po Europie i świecie na zawody na tzw. „pełnym dystansie”. Teraz będą mogli je ukończyć i powalczyć o 30 slotów na legendarne Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach na własnym terenie. Zwłaszcza że unikną w ten sposób wysokich kosztów podróży, a same opłaty startowe będą niższe niż na zagranicznych eventach serii IRONMAN.
– Od samego początku naszym celem była organizacja zawodów na światowym poziomie, ale z uwzględnieniem, na ile to możliwe, możliwości finansowych polskich zawodników – przyznaje Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu zawodów IRONMAN w Polsce. – Organizacja zawodów triathlonowych, spełniających najwyższe standardy serii IRONMAN, wiąże się z ogromnymi kosztami. Dlatego bardzo cieszę się, że mimo to możemy zaoferować na sezon 2021 ceny, które są wyraźnie niższe od cen analogicznych zawodów w Europie. Te różnice na pełnym dystansie sięgają nawet kilkuset złotych – podkreśla.

Niedługo rejestracja

Rejestracja do startu w zawodach zostanie uruchomiona 2 grudnia, o godz. 14:00 czasu polskiego, w portalu SlotMarket.pl. Ceny pakietów na poszczególne imprezy będą zmieniać się wraz z rosnącą liczbą zarejestrowanych zawodników. Szczegóły prezentuje poniższa tabela.

* Poziom cenowy niedostępny w regularnej rejestracji. Pakiety zarezerwowane dla zawodników, którzy zostali przeniesieni z sezonu 2020 po odwołaniu lub przełożeniu zawodów z powodu pandemii COVID-19

Mniej pakietów w 2021

Organizatorzy zwracają uwagę, źe w tym roku dostępnych będzie mniej pakietów na dwa dotychczasowe eventy, czyli Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz 5150 Warsaw. To jest  spowodowane faktem przeniesienia znacznej grupy zawodników, którzy byli zarejestrowani na te zawody w sezonie 2020, ale nie mogli w nich wystartować z powodu ich odwołania lub przełożenia. Każdy taki zawodnik może wziąć udział w przyszłorocznych edycjach tych samych zawodów bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.
Będzie też możliwość przeniesienia się na dłuższy dystans – w ramach jednego miasta, za dopłatą. Więc osoby zarejestrowane w tym roku na 5150 Warsaw, będą mogły dopłacić różnicę w cenie i wystartować w IRONMAN 70.3 Warsaw. Analogicznie, zawodnik przeniesiony z tegorocznego Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, może bez dopłaty wystartować w tych samych zawodach lub dopłacić różnicę i przenieść się na pełnodystansowy IRONMAN Gdynia.

gdynia

Zobacz też:

IRONMAN Poland Gdynia 2021. Znamy szczegóły

Podobnie wygląda sytuacja z posiadaczami voucherów z tegorocznych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Te osoby będą mogły wykorzystać voucher na dowolnym, zadeklarowanym wcześniej evencie serii IRONMAN w Polsce w sezonie 2021. Otrzymają w tym celu specjalny kod rabatowy, który pozwoli im dopłacić jedynie różnicę w cenie pomiędzy kwotą wpłaconą w tym roku, a ceną pakietu startowego na wybranym wyścigu w przyszłym sezonie.

Wybierasz pełny dystans? Rozłóż płatność na raty!

Podczas rozpoczynającej się rejestracji, pojawi się też zupełnie nowa opcja, pozwalająca na rozłożenie płatności wpisowego na dwie raty.
– Atrakcyjne ceny pakietów startowych oraz szeroka oferta dla zawodników, którzy przenieśli start na przyszły rok, to nie jedyne dobre informacje dla miłośników triathlonu – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Zdajemy sobie sprawę, że pandemia wpłynęła negatywnie na sytuację ekonomiczną wielu z nas. Dlatego też wprowadzamy opcję płatności ratalnej, która pozwoli częściowo odroczyć płatność nawet do czterej miesięcy od momentu rejestracji – tłumaczy.
Opcja płatności ratalnej będzie dostępna wyłącznie dla zawodników rejestrujących się na IRONMAN Gdynia. Żeby z niej skorzystać, należy zarejestrować się nie później niż 31 grudnia bieżącego roku, wpłacając 50 procent kwoty wpisowego (Poziom 3 z tabeli powyżej). Pozostałą część kwoty będzie można uregulować w dowolnym momencie, ale nie później niż 31 marca 2021 roku.

Sprint, sztafety i przepustki na MŚ

Podczas weekendu IRONMAN Gdynia, zostaną także rozegrane tradycyjne zawody na dystansie sprinterskim – indywidualnie i w sztafetach. Rejestracja ruszy 2 grudnia, a ceny zostaną na niezmienionym poziomie względem 2020 roku.
Podczas IRONMAN Gdynia 2021 dostępnych będzie 30 slotów na legendarne IRONMAN World Championship na Hawajach (edycja 2021). IRONMAN 70.3 Warsaw zaoferuje aż 40 przepustek na 2021 Intermountain Healthcare IRONMAN 70.3 World Championship presented by Utah Sports Commission, które zostaną rozegrane w dniach 17-18 września 2021 w St. George, Utah, USA. Dodatkowo, Enea IRONMAN 70.3 Gdynia da zawodnikom szansę uzyskania 30 slotów na IRONMAN 70.3 World Championship 2022, które odbędą się w Nowej Zelandii.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X