Wiadomości

Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku

Ćwierć wieku Polska czekała na organizację mistrzostw Europy w duathlonie. Po Głogowie i Puławach przyszedł czas Rumi. Impreza odbędzie się pod koniec kwietnia 2025 roku.

To już pewna informacja! Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia 2025 roku! Duathloniści powalczą głównie na dystansie sprinterskim, czyli 5 km biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu w kategoriach Elita, U23, Junior oraz Para. Ponadto do Rumi przyjedzie również liczna grupa zawodników amatorów, którzy powalczą o medale w ramach grup wiekowych na dystansie sprint, ale również na dystansie dwukrotnie dłuższym, czyli standard.

– Cieszymy się, że duża impreza o tak wysokiej randze zagości w Rumi. Jesteśmy dumni, że sport na taką skalę i w takiej jakości pojawia się w naszym mieście, natomiast ewidentnie jest to też sukces naszych działaczy, bo Piotr Netter, który był trenerem kadry narodowej w triathlonie, od dawna realizował wiele fantastycznych wydarzeń na terenie Rumi. Pozostaje tylko się cieszyć, że zostaliśmy pozytywnie zweryfikowani i mamy teraz szansę na tak wielką imprezę – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Rumia jest trzecim miastem po Głogowie i Puławach, które będzie gościło tak wyjątkowe wydarzenie jakim są Mistrzostw Europy w duathlonie.

– Ostatni raz w Puławach w 1998 roku, a rok wcześniej w Głogowie gościliśmy w Polsce zawody duathlonowe takiej rangi. Niezwykle się cieszę, że po ponad ćwierć wieku od tamtych zmagań, ale też po 8 latach rozgrywania Mistrzostw Polski w duathlonie w Rumi, tym razem będziemy mogli zrobić znaczący krok do przodu i przeprowadzić duathlon w randze Mistrzostw Europy. Nie byłoby to możliwe, bez wielkiego wsparcia Miasta i Gminy Rumia, na którego czele stoi Burmistrz Michał Pasieczny. Tak długa współpraca, a teraz rozwinięcie imprezy o rangę międzynarodową pokazuje, że Rumia jest miejscem aktywnym sportowo i otwarta na ludzi – powiedział Piotr Netter, dyrektor Mistrzostw Europy w Rumi.

W Rumi zawodnicy będą ścigać się na poniższych dystansach:

5-20-2,5 (Elita / U23)

5-20-2,5 (Junior)

5-20-2,5 (Para)

5-20-2,5 (Age-Group)

10-40-5 (Age-Group)

– To już druga impreza rangi Mistrzostw Europy w naszym kraju w ostatnich czterech latach. Tym razem zapraszamy do Rumi na Mistrzostwa Europy w Duathlonie, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia 2025 roku. Niezmiernie cieszę się, że do Polski przyjadą nie tylko zawodnicy kategorii Elity, U23 i juniorów, ale również setki amatorów, których ugościmy najlepszą możliwą organizacją. Ponadto na linii startu staną również paraduathloniści – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

Zapraszamy do Rumi w dniach 26-27 kwietnia 2025 roku. Partnerami wydarzenia są: Enea, Miasto i Gmina Rumia, Polski Związek Triathlonu, Powiat Wejherowski, Urząd Wojewódzki Województwa Pomorskiego.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X