Wiadomości

Rozpoczynamy sezon 2023 w LOTTO Triathlon Energy. Czas na Lublin

Triathlonowy sezon nabiera tempa. A więc ruszamy z kolejną odsłoną cyklu LOTTO Triathlon Energy. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 28 maja do Lublina. Będziemy się ścigać na dwóch dystansach. Będzie także rywalizacja sztafet i biegi dziecięce.

Otwierające nasz sezon zawody w Lublinie, a dokładnie na malowniczych terenach przy Zalewie Zemborzyckim, to rywalizacja na dystansie 1/4IM oraz 1/8IM. Nie zabraknie rywalizacji sztafetowej na tych samych dystansach. 

LOTTO Triathlon Energy Lublin 2023 to też Energy Kidsrun, a więc trzy biegi dla dzieci na dystansach dostosowanych do wieku uczestników; 200 m (do 6 lat), 500 m (7-11 lat), 1.000 m (12- 15 lat).

Zapisy na wszystkie biegi znajdziecie na stronie internetowej organizatora: http://triathlonenergy.pl/

Część większej rywalizacji

Niedzielne zawody triathlonowe to jeden z dwóch etapów Pucharu Województwa Lubelskiego w Triathlonie. Finał odbędzie się tydzień później podczas Triathlonu w Zimnej Wodzie w Łukowie. Zwycięzcami będą osoby, które w dwóch startach osiągną najlepszą sumę czasów na dystansach 1/4 i 1/8 IM.

Trasa zawodów

Pływamy na trasie wytyczonej bojami na Zalewie Zemborzyckim. Spodziewana temperatura wody ok. 17-18 stopni C. Głębokość zbiornika do 6 m. Start z wody.

Trasa rowerowa lekko pofałdowana. Oznaczenia długości trasy co 5 km. Kask sztywny obowiązkowy na całej trasie kolarskiej do momentu odwieszenia roweru. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty.

Zawody odbywają w konwencji bez draftingu. Dozwolone rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe. Na trasie rowerowej zawodnicy są zobowiązani do poruszania się prawą stroną jezdni oraz do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Obowiązuje zakaz używania słuchawek do odbioru sygnałów pod groźbą dyskwalifikacji.

Jedna pętla trasy biegowej liczy ok. 2,6 km i przebiega wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego.

Na starcie tegorocznej imprezy pojawi się m.in. ubiegłoroczny zwycięzca na dystansie 1/2 IM Paweł Młodzikowski, który w tym roku zmierzy się z połowę krótszym dystansem. Na dystansie 1/8 IM tytułów sprzed roku bronić będą Kinga Myśliwska oraz Mateusz Tkaczyk. Na tym samym dystansie wystartuje Eliza Pitura, która rok wcześniej triumfowała w 1/4 Ironman w Lublinie.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X