Rozmowa

Roksana Słupek wróciła po kontuzji do rywalizacji

Wygrałaś zawody Flota International Triathlon. Jak oceniasz swoją postawę?
Zawody były dla mnie czysto treningowe. Trener pozwolił mi wystartować pod warunkiem, że wykonam ten start na 50 procent. Miałam być czujna na ewentualne sygnały organizmu odnośnie minionych kontuzji.

I jak było?
Na szczęście noga nie bolała.

Jaka to była kontuzja i ile trwała przerwa?
Zaczęło się od złamania zmęczeniowego pod koniec października. Następnie zapalenie ścięgna Achillesa w drugiej nodze. W sumie to była 8 miesięczna przerwa. Strasznie dużo czasu…

Wszystko poszło zgodnie z planem, czy pojawiły się jakieś problemy w czasie wyścigu?
Były lekkie problemy na trasie kolarskiej. Powodem były kiepskie oznaczenia. Osoby kierujące ruchem czasami się „motały”. To był debiut nowej imprezy. Więc można wybaczyć niedociągnięcie.

Jak oceniasz obecną formę po pierwszych zawodach po powrocie?
Ciężko powiedzieć. Tak jak powiedziałam nie robiłam tego na 100 procent zgodnie z obietnicą, jaką złożyłam trenerowi. Po tak długiej przerwie nie da się ukryć, że w trzy tygodnie formy nie da się odbudować. Pierwszy trening po przerwie to był marszobieg i miał dwa kilometry.

W jakim stopniu ten uraz wpłynął na plany startowe w tym sezonie?
Miał duży wpływ. Starty miałam zacząć już w marcu. Z tygodnia na tydzień wszystko się przesuwało. Nikt nie spodziewał się, że kontuzja będzie wymagała tak długiej przerwy. Lekarz również był zdziwiony. Mimo wykonywania wszystkich zaleceń nie było poprawy. Przez moment było nawet gorzej.

Które zawody traktujesz priorytetowo w tym sezonie?
Na pewno igrzyska wojskowe w październiku. Tam nie walczę tylko dla siebie, ale dla drużyny. Na pytanie o mój docelowy start w tym sezonie odpowiemy sobie z trenerem w najbliższym czasie. Wszystko zależy od mojego tempa powrotu do formy.

To życzmy, aby tempo powroty było jak najszybsze…

Przemek Schenk
foto materiały Flota International Triathlon

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X