Złote oświadczyny Tomka Brembora

Został Mistrzem Polski na dystansie 1/2IM. Jednak nie tylko z tego powodu, to był wyjątkowy dzień dla zawodnika GVT BMC 3SOFT, a na mecie stresował się bardziej niż podczas rywalizacji.

Tuż za metą Tomasz Brembor miał jeszcze jedno ważne zadanie. Nie wiemy czy na jego wykonanie czekał specjalnie do zawodów w Płocku i wywalczenia złotego medalu mistrzostw Polski. Dotychczas podczas zawodów rangi mistrzowskiej prezentował się dobrze, ale brakowało kropki nad “i”. A wiadomo, że jak się oświadczać, to kiedy zostaje się tym najlepszym w Polsce. Wtedy szanse na przyjęcie oświadczyn rosną. Bo kto odmówi złotemu medaliście? Katarzyna Żołnowska powiedziała TAK! Zachwytu i szczęścia nie krył świeżo upieczony Mistrz Polski na 1/2IM.
– Są takie dni w życiu,  które ciężko opisać słowami. Dzisiaj właśnie był jeden z tych dni. Niezliczona ilość pozytywnych emocji towarzyszyła mi od samego rana – napisał Tomasz Brembor. – Złoty medal wywalczony po prawie czterech godzinach wyścigu był niczym w porównaniu ze stresem bezpośrednio za metą. Oświadczyny w takich okolicznościach, to coś wyjątkowego. Na szczęście Kasia przyjęła moje zaręczyny. BARDZO dziękuję wszystkim osobom za pomoc w tym MAŁYM przedsięwzięciu. Więcej o samym wyścigu napiszę wkrótce. Muszę trochę ochłonąć – dodaje Brembor.

Idealny moment

Trzeba przyznać, że lepszego momentu na oświadczyny Tomek Brembor nie mógł sobie wymarzyć. W Rawie Mazowieckiej zajął czwarte miejsce z czasem 59:19. W Białymstoku uplasował się na najniższym stopniu podium (1:51:50). Jednak w Płocku w atmosferze wygranego mistrzostwa Polski mógł uczynić kolejny poważny krok w życiu – oświadczyny.

Kim są narzeczeni?

Wywodzą się z pływania. Tomasza Brembora do triathlonu przekonał  trener Sławomir Pąchalski. Do tego jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Właśnie tam zaczął na poważnie trenować triathlon. W 2013 roku został mistrzem Polski juniorów. Co należy jeszcze do jego najważniejszych osiągnięć? W 2018 roku został MP na dystansie średnim na zawodach Enea Ironman 70.3 Gdynia. W tym samym sezonie zwyciężył w klasyfikacji generalnej Garmin Iron Triathlon oraz został srebrnym medalistą mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim. Jego drugą pasją są samochody.

Katarzyna Żołnowska z pływaniem związana jest od dziecka. Znajomi mówią, że urodziła się w czepku, a zamiast płuc wyrosły jej skrzela. Przez 17 lat trenowała pływanie, odnosząc sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Obecnie łączy pasję z pracą. Wśród podopiecznych ma zarówno osoby zupełnie początkujące jak i te z zacięciem sportowym, które przygotowują się np. do zawodów triathlonowych.