Robert Wilkowiecki potwierdza wysoką formę przed mistrzostwami świata Ironman

Popularny „Wilku” po raz kolejny udowadnia, że jest zdecydowanie najszybszym polskim „Ironmanem”. Polak pewnie wygrał Enea IRONMAN 70.3 Poznań.

Robert Wilkowiecki pokonał w sumie 113 kilometrów płynąc, jadąc na rowerze i biegnąc w czasie 3 godzin, 43 minut i 27 sekund. W ten sposób „Wilku” celująco zaliczył ostatni test przed najważniejszą imprezą w tym roku – mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 6-8 października w Kona na Hawajach.

Podtrzymanie świetnej passy

To kolejny z rzędu świetny występ reprezentanta Polski. W czerwcu zawodnik PCG TheSport Team triumfował również podczas warszawskich zawodów Ironman 70.3, w trakcie których ustanowił nowy rekord kraju na tym dystansie (3:38:43). „Wilku” tym osiągnięciem zapewnił sobie także awans na mistrzostwa świata na połowie dystansu Ironman w Utah, które odbędą się jeszcze w tym roku. Następne były mistrzostwa Europy Ironman we Frankfurcie, gdzie Polak nie tylko zdobył srebrny medal, ale także zapewnił sobie kwalifikację na najbardziej prestiżową imprezę Ironman – zbliżające się wielkimi krokami październikowe mistrzostwa świata na pełnym dystansie.

Świetna passa została podtrzymana, mamy kolejne zwycięstwo i potwierdzenie, że zdecydowanie idziemy w dobrym kierunku. Jeżeli chodzi o same zawody, to wietrzne warunki i bardzo kręta trasa biegowa nie pozwalały tutaj na szybkie ściganie. Jestem bardzo zadowolony, to ostatni przystanek przed mistrzostwami świata, który napawa dodatkowym optymizmem. Tymczasem wracam do przygotowań – wierzę, że to nie ostatnie zwycięstwo w tym roku – mówi sam Robert Wilkowiecki.