Wiadomości

Robert Karaś: Najważniejsza jest realizacja planu

Już jutro w ramach Brasil Ultra Tri trójka Polaków stanie na starcie 10xIM. Wśród nich jest Robert Karaś, który przy okazji tych zawodów przygotował akcję charytatywną we współpracy z Fame MMA.

Na zawodników czeka 38 kilometrów pływania, 1800 kilometrów na rowerze oraz 420 kilometrów biegu. Limit czasowy zawodów wynosi 324h. Na liście startowej znajdują się m.in.: Robert Karaś, Jurand Czabański oraz Rafał Godzwon.

Nic mi nie dolega. Jestem w 100% zdrowy oraz przygotowany. Ostatnia kontuzja była przy walce z Filipkiem (zerwane więzadło krzyżowe). Nie zrobiłem operacji, ponieważ to nie miało sensu. Przy tym wysiłku nie ma dynamicznych ruchów do boku, dlatego nie przeszkadza mi ta kontuzja.  Wszystko jest dobrze. Już po trzech tygodniach zeszła mi opuchlizna po walce i mogłem przejść bez problemów cały okres przygotowawczy do tych zawodów. Trzeba tylko podejść do tego z chłodną głową, a będzie dobrze. Będzie się działo – mówił Robert Karaś podczas połączenia video w trakcie wczorajszej konferencji prasowej przed FAME MMA18. Warto zaznaczyć, że sama organizacja freak fightów nawiązała współpracę m.in.: medialną z triathlonistą.

Charytatywny aspekt startu Karasia

Startowi Karasia na 10xIM będzie towarzyszyć akcja charytatywna. Ogłoszono, że za każdy 1km pokonany przez Roberta Karasia podczas wyścigu FAME MMA przekaże 10 zł na zbiórkę dla Michaliny – podopiecznej Agnieszki Włodarczyk i Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Dziewczynka cierpi na hipochondroplazję – rzadką chorobę genetyczną, prowadzącą do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, która powoduje zaburzenie rozwoju kości i karłowatość.

Zeszły rok pechowy

Podczas zeszłorocznego wyścigu na 10-krotnym Ironmanie Robert Karaś mógł mówić o dużym pechu. Wówczas musiał przerwać wyścig ze względów medycznych.

Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta. Po 38km pływania, 1800km na rowerze i 65km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem. Ból po operacji, którą odbył tylko 3tyg. temu okazał się nie do zniesienia nawet dla Niego! Dziękujemy za te emocje, wrócimy jeszcze silniejsi – informował wówczas suport Roberta za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Lista startowa dystansu 10x Ironman

Rafał Godzwon (Polska)

Robert Karaś (Polska)

Jurand Czabański (Polska)

Beto Steal (Brazylia)

Alexandre Fontenelli (Brazylia)

Carlos Pena (Meksyk)

Vincenzo Catalano (Włochy)

Goulwenn Tristant (Francja)

Andreas Richter (Niemcy)

Prashantakumar Hipparagi (Indie)

Trzymamy kciuki za całą trójkę startujących jutro Polaków.

Przemek Schenk
foto: foto Paweł Frenczak dla CUPRA #Anotherway

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X