Wiadomości

River Triathlon Series – zapisy od stycznia

W najbliższym sezonie kalendarz imprez triathlonowych zostanie wzbogacony o cykl czterech startów. Zawodnicy będą mieli okazję rywalizować: we Wronkach, w Koninie, w Kole oraz w Uniejowie.

W każdych zawodach rywalizacja odbędzie się na 1/4IM oraz 1/8IM. Oprócz startu indywidualnego możliwy będzie też w sztafecie. Żeby zostać klasyfikowanym w całym cyklu, należy wziąć udział w trzech z czterech imprez, które wchodzą w skład cyklu i uzbierać największą liczbę punktów. Punktacja została rozpisana w regulaminach. Finał River Triathlon Series jest przewidziany w Uniejowie bezpośrednio po zakończonych zawodach. Nagrodzeni będą najlepsi zawodnicy za kwalifikację generalną oraz zwycięzcy kategorii wiekowych. Od kiedy można się zapisywać?

Rejestracja od stycznia

Organizatorzy zaplanowali początek zapisów na 9.01.2021 (sobota) od godziny 19. Można rejestrować się na stronie internetowej River Triathlon Series. Do wyboru w każdym z miast są dystanse 1/8IM lub 1/4IM. Możliwe będzie uczestnictwo tylko w jednym z tych dystansów, ponieważ starty się pokrywają. Organizatorzy zapowiadają, że uruchomią zapisy dzieci na triathlon, jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna w kraju.

Nie ma takiej opcji

Jednak obecna sytuacja wzbudza wątpliwości wśród zawodników, co będzie ze wpisowym, w przypadku odwołaniu zawodów np. wskutek wirusa? Organizatorzy odpowiedzieli na to w komentarzu na Facebooku.

Zobacz też:

Grzegorz Bartoszewski: Marzę o podwójnym IM i to jak najszybciej

„Absolutnie nie zakładamy, że wystąpi taka okoliczność. Naszą ideą jest organizacja dobrych imprez triathlonowych za rozsądne pieniądze, a nie ich odwoływanie. Jeśli jednak nastąpi taka okoliczność, zachowamy się według najwyższych standardów etycznych, które według nas powinny być utożsamiane z całkowitym zwrotem wpisowego lub przepisaniem go na przyszły rok” – napisali organizatorzy na Facebooku.

Terminarz zawodów

Organizatorzy na stronie internetowej przedstawili terminy zawodów, które wchodzą w cykl River Triathlon Series:

– 20.06. 2021 Wronki
– 4.07.2021 Konin
– 25.07.2021 Koło
– 15.08.2021 Uniejów

Przemek Schenk
foto: River Triathlon Series FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X