TOPWiadomości

Ranking ITU na długim dystansie: Bugdoł pierwsza!

Ewa Bugdoł okazała się najlepszą zawodniczką według rankingu ITU na długim dystansie. Uzyskała 760.93 pkt. Oprócz niej została też uwzględniona jedna reprezentantka Polski.

Podium rankingu uzupełniły Belgijka Alexandra Tondeur (682.79) oraz reprezentantka Hiszpanii Anna Noguera (520.83). Oprócz Ewy Bugdoł w rankingu ITU na na długim dystansie została sklasyfikowana jeszcze jedna Polka. Jest nią Dominika Kozak. Zgromadziła 277.50 pkt. Ten wynik uplasował ją na 16 pozycji.

Ewa Bugdoł

Zobacz też:

Marcin Pacholak: Często zapominamy, aby cieszyć się startem

W rankingu ITU na długim dystansie nie został uwzględniony żaden Polak.

Kim jest Ewa Bugdoł?

Ewa Bugdoł jedna z najbardziej doświadczonych triathlonistek w Polsce. Jest członkinią klubu WLKS Kmicic Częstochowa.  Co ważniejsze, sukcesywnie wykorzystuje potencjał. Odzwierciedlają to jej wyniki. Jako pierwsza Polka w historii trzy razy z rzędu znalazła się na pierwszym miejscu w Światowym Rankingu Kobiet na pełnym dystansie. Do tego jest ośmiokrotną Mistrzynią Polski na tym dystansie. Wygrywała w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016. Jest Mistrzynią Europy ETU Challenge Poznań z 2016 roku.  Jednak Ewa Bugdoł zanotowała dobre wyniki nie tylko na pełnym IM. W sezonie 2019 podczas mistrzostw Europy w Targu Mures zdobyła srebrny medal na dystansie średnim.

Przemysław Schenk
foto: www.ewabugdol.com

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X