Puchar Świata na Dominikanie. Cześnik 44

Na Dominikanie zostały rozegrane zawody cyklu Pucharu Świata. Na starcie tej imprezy stanęła jedna reprezentantka Polski. Była nią Maria Cześnik.

Wśród mężczyzn dominowali reprezentanci USA. Zawodnicy z tego kraju zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Matthw McElroy z czasem 1:39:03. Tym samym wyprzedził Kevina McDowella (1:39:22) oraz Morgana Pearsona (1:39:31).

Na sukcesy PRO jeszcze musimy poczekać!

Najszybszą kobietą zawodów okazała się reprezentantka Nowej Zelandii Andrea Hewitt z wynikiem 1:34:35. Wyprzedziła Amerykankę Taylor Knibb (1:34:41) oraz Meksykankę Claudię Rivas (1:34:49). Jedyna reprezentantka Polski Maria Cześnik ukończyła te zawody na 44 pozycji. Przekroczyła linię mety z czasem 1:40:47.

Problemy zdrowotne

Maria Cześnik ostatnio miała problemy ze zdrowiem. One wpłynęły na jej  zeszłotygodniowy start w Pucharze Świata w Peru. Wówczas szanse na dobry wynik zaprzepaściło zdrowie zawodniczki. Została zdjęta z trasy przez trenera na etapie biegowym. Na szczęście na Dominikanie nie doszło do takiej sytuacji.

To jeszcze nie koniec

Rozważała zakończenie sezonu startem na Dominikanie. Jednak na oficjalnym fanpage’u na Facebooku Maria Cześnik rozwiała wątpliwości. Po chwili odpoczynku wybierze zawody wraz z trenerem, którymi zakończy sezon 2019.