Wiadomości

Puchar Europy w Olsztynie. Dwóch Polaków więcej

Pierwszy start w Polsce

Paulina Klimas, Tomasz Brembor, Robert Wilkowiecki, Maciej Chmura i junior Sebastian Słomiński – to piątka podopiecznych trenera Zbigniewa Gucwy, którzy już w ten weekend będą ścigać się na trasach wokół jeziora Ukiel w Olsztynie.

W Pucharze Europy wystąpią na pewno: Paulina Klimas, Tomasz Brembor i Sebastian Słomiński. Z kolei Maciek Chmura i Robert Wilkowiecki na decyzję muszą czekać do piątkowego wieczora – wyjaśnia Zbigniew Gucwa. – Wówczas na briefingu sędziowskim zapadnie decyzja, czy wskoczą z listy rezerwowej na oficjalną listę startową. (AKTUALIZACJA – obaj decyzją sędziów wystartują w Pucharze Europy). Jeśli nie – to wystartują w niedzielę w Pucharze Polski. – Liczymy na dobry występ Tomka Brembora, który aktualnie jest w bardzo dobrej formie. Niestety, kontuzja Pauliny Klimas z zeszłego roku, którą odniosła podczas Pucharu Świata w Karlovych Varach okazała się poważna. Straciliśmy sporo okresu przygotowawczego na leczenie i Paulina nie jest jeszcze w optymalnej formie. Chcemy jednak, by spokojnie rozpoczęła sezon, uspokoiła się trochę mentalnie i dalej pracowała nad formą. Z niecierpliwością czekam również na debiut w takiej imprezie naszego juniora Sebastiana Słomińskiego. Mam nadzieję, że zbierze w Olsztynie sporo cennego doświadczenia.

 

Kolejna szansa

Tomasz Brembor sezon rozpoczął już w kwietniu podczas Challenge Salou, gdzie na dystansie średnim walczył o bardzo dobry wynik. Niestety, kontuzja kostki, której nabawił się podczas schodzenia z roweru – uniemożliwiła mu dotarcie do mety.

– Po ostatnim zgrupowaniu zredukowałem zdecydowanie liczbę jednostek treningowych. Przez ostatni tydzień wykonywałem maksymalnie dwa treningi dziennie. W Hiszpanii trenowaliśmy bardzo ciężko, a teraz pora na odpoczynek. Taka jest kolej rzeczy. Mimo nieudanej "połówki" w Salou jestem gotowy do kolejnego startu na wysokim poziomie. Szczere mówiąc to mam nadzieję, że w sobotę będą bardzo ciężkie warunki – wówczas będę mógł wykorzystać swoje mocne strony – opowiada wicemistrz Polski na dystansie olimpijskim.

 

Powrót do rywalizacji

Paulina Klimas we wrześniu ubiegłego roku podczas Pucharu Świata w Karlovych Varach złamała guzek kości ramiennej. Na pierwszy rzut oka kontuzja niezbyt poważna, ale dla sportowca (zwłaszcza triathlonistki) bardzo uciążliwa. Paulina po długim procesie rehabilitacji zaczęła pływać dopiero w styczniu.

 

– Bardzo się cieszę, że już w sobotę będę mogła stanąć na starcie w Olsztynie – mówi Paulina. – Moja kontuzja na długo wyeliminowała mnie z treningów i na początku przygotowań nie wierzyłam w to, że tak wcześnie uda mi się rozpocząć sezon. Jednak ostatnie tygodnie uświadomiły mnie, że mogę zacząć ścigać się na wysokim poziomie. Mam za sobą cztery porządnie przepracowane obozy w Hiszpanii, które bardzo pomogły mi wrócić na mój poziom. Co do oczekiwań, to ciężko jest mi je określić, zawsze tak jest z pierwszym startem, kiedy ma się długą przerwę od ścigania. Chciałabym po prostu popełnić jak najmniej błędów i wykonać start na dobrym poziomie.

 

W Pucharze Europy w Olsztynie, w którym dozwolony jest drafting – zawodnicy wystartują na rowerach BMC Teammachine SLR 01.

 

Materiał prasowy, foto Szymon Gruchalski

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X