Wiadomości

Puchar Europy w Olsztynie

Prestiżowy Puchar Europy to wielkie sportowe widowisko, które gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników, medalistów różnorodnych imprez mistrzowskich i olimpijczyków, przez co kibice mają okazję do śledzenia sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. W olsztyńskiej imprezie, rozgrywanej na dystansie sprinterskim wystąpi w sumie blisko 250 zawodników z 24 krajów i 4 różnych kontynentów. Większość z nich to Europejczycy, jednak są wśród nich również reprezentanci: Australii czy Namibii.

Dzień po rywalizacji w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w niedzielę 19 maja), również nad Jeziorem Ukiel odbędzie się inauguracja cyklu Elemental Tri Series 2019, rozgrywanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie.

Podczas odsłony cyklu Elemental Tri Series w Olsztynie triathloniści będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Na dystansie supersprinterskim toczyć się będzie rywalizacja o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie w kategoriach: młodzik i junior młodszy.

Imprezami, które będą towarzyszyły zawodom triathlonowym będą zawody biegowe: dla dorosłych na dystansie 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2019 na atestowanej przez PZLA trasie oraz dla dzieci – Elemental Kids na dystansach: 200, 500 i 1000 m.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X