Wiadomości

PEJ. Wygrana Józefiny Młynarskiej. Polskie podium w Rzeszowie

W Rzeszowie do rywalizacji w ramach PEJ stanęły juniorki. Na starcie zameldowała się liczna grupa Polek z apetytami na dobre wyniki.

Prosto z zeszłotygodniowych mistrzostw Europy w Olsztynie przyjechały do Rzeszowa na Puchar Europy m.in.: Maja Wąsik, Józefina Młynarska, czy Weronika Ptaszyńska. Na starcie stanęły też Aleksandra Ferchmin, Paula Janicka, Eleonora Tyndzik oraz Matylda Wojakiewicz.

Pogoda nie rozpieszczała zawodniczek. Z jednej strony było cieplej niż w Olsztynie, temperatura wody wynosiła 21,2 stopni, z drugiej rywalizującym juniorkom towarzyszył deszcz. Zawodniczki miały do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu.

Dobre pływanie Wojakiewicz

Najszybsza w wodzie była Matylda Wojakiewicz (10:43). Wyprzedziła takie zawodniczki jak Oleksandrę Zarovną z Ukrainy (10:46) oraz dwie triathlonistki z Izraela – Dror Malchi i Netę Naftali. Tuż za nimi znajdowała się Józefina Młynarska.

Roszady na rowerze

Na trasie kolarskiej utworzyła się czołowa grupa. Tworzyły ją Józefina Młynarska, Matylda Wojakiewicz, Weronika Ptaszyńska oraz reprezentantka Ukrainy – Oleksandra Zarovna.

Profil trasy (w sumie 16 nawrotów) sprawiał, że była ona niezwykle techniczna. Do tego padający deszcz sprawiał, że zawodniczki musiały jeszcze bardziej uważać. Niestety, na trasie kolarskiej przewróciła się Szwajcarka – Francesca Zenklusen. Mimo bólu zebrała się i wróciła do rywalizacji.

Ostatecznie najszybciej w T2 zameldowała się Weronika Ptaszyńska, lecz tuż za nią znajdowały się Matylda Wojakiewicz, Józefina Młynarska oraz Oleksandra Zarovna z Ukrainy.

Zwycięski atak Młynarskiej

Od początku ostatniego etapu trasy to Józefina Młynarska odłączyła się od reszty rywalek. Nie dała się dogonić i tym samym wbiegła na metę, z czasem 1:06:06.

– W tym roku jestem świetnie przygotowana biegowo. Jestem z tego dumna. To była ciężka praca, która oddała. Cieszę się z tego. Obecnie bieganie jest moją mocną stroną. Jestem w bardzo dobrej formie. Nie ukrywam tego. W Olsztynie zabrakło trochę szczęścia. Był niedosyt, ale ani przez moment tego startu nie traktowałam go jako chęć udowodnienie czegoś – mówiła szczęśliwa Józefina Młynarska po przekroczeniu mety, w rozmowie z Kamilem Gapińskim.

Na drugim miejscu zakończyła zmagania Weronika Ptaszyńska (1:06:44).

Na trzeciej pozycji zameldowała się Matylda Wojakiewicz (1:07:10), która skutecznie odparła atak mocno biegnącej Mai Wąsik.

 

TOP5 juniorek

  1. Józefina Młynarska – 1:06:06
  2. Weronika Ptaszyńska – 1:06:44
  3. Matylda Wojakiewicz – 1:07:10
  4. Maja Wąsik – 1:07:12
  5. Yeva Soroka (UKR) – 1:07:37

Przemek Schenk
foto: Labosport
video: Kamila Kryger

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X