Wiadomości

Puchar Europy Juniorów: Sanecka druga. Reszta Polek też dobrze

Węgierka Karolina Helga Horváth wygrała z czasem 1:02:13. Na drugim miejscu zawody zakończyła Julia Sanecka. Do zwyciężczyni straciła 24 sekundy.

Zobacz też:

Jak Iwona Guzowska została Ironmanem

Obraz aktualnej formy

– Jestem zadowolona z wyniku jaki uzyskałam. Przegrałam z bardzo utalentowaną i utytułowaną zawodniczką. To jest dla mnie motywacja do dalszej pracy – mówi po starcie zadowolona Julia Sanecka. – Przed startem sprawdzając listę widziałam, że walka o medal nie będzie łatwa. Jednak przez myśl przechodziła mi możliwość ścigania o podium. Moim celem było wyjście w czołówce z wody, jazda w pierwszej grupie i bieg na najwyższych obrotach. Trochę obawiałam się o dyspozycję biegową. Bo to był mój czwarty start z rzędu w którkim czasi i zmęczenie dawało się we znaki. Na szczęście wszystko poszło dobrze. Udało się wbić na wyścigowe prędkości! W ostatnich tygodniach moje treningi nie były zbyt wymagające. Po startach musiałam się zregenerować, a przed kolejnymi „złapać świeżość”. Podczas tego wyścigu bazowałam głównie na pracy wykonanej w zimie, a spokojne treningi pomiędzy zawodami służyły odświeżeniu organizmu. Myślę, że wszystko poszło zgodnie z planem.  Wynik odzwierciedla moją aktualną dyspozycję. Po czterech tygodniach startów z rzędu nareszcie wracam do Polski. Jednak nie na długo. Wyścigiem zamykającym sezon będzie start  w PEJ w Turcji (Alanya) 5-6 października – kończy.
 

Zobacz więcej:

Małgorzata Szczęsna: Jestem z tych, co nie odpuszczają i walczą do końca.
 

Podium uzupełniła Austriaczka Pia Totschnig (1:02:46). Zuzanna Sudak przybiegła na metę na jedenastej pozycji. Ukończyła zawody z wynikiem 1:03:35. Tu za nią pojawiła się siostra. Magdalena Sudak pokonała trasę w czasie 1:03:54. Joanna Woźniak zameldowała się na 14 miejscu z wynikiem 1:04:18. Kolejna z Polek skończyła zawody na 18 pozycji. Była nią Natalia Zych. Zanotowała wynik 1:05:17. Martyna Bugała zakończyła zawody na 31 miejscu z rezultatem 1:09:26.
 

Czytaj więcej:

Paulina Klimas: Moją największą słabością jest czekolada
 

W rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Szwed Andreas Carlsson. Ukończył zawody w czasie 54:26. Podium uzupełnili Węgier Gergely Kiss (54:59) oraz Brytyjczyk Fynn Batkin (55:05). Dawid Goryński zakończył zawody na 24 miejscu. Pokonał trasę z wynikiem 58:45. Drugi z reprezentantów Polski Mateusz Wamka z rezultatem 1:00:38 uplasował się na 35 pozycji. 
 

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

 

Czytaj także:

100 maratonów w wieku 70 lat i mistrzostwo Polski na dystansie długim

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X