Puchar Europy Juniorów. Jan Chrzanowski w połowie stawki na Łotwie

Juniorzy rywalizowali na Łotwie, w ramach PEJ. Na starcie pojawił się m.in.: Jan Chrzanowski.

Reprezentant Polski ma za sobą kilka udanych startów na arenie międzynarodowej w tym roku. Warto wspomnieć o zawodach na Litwie, gdzie pod koniec maja zajął drugie miejsce. Tym razem Chrzanowski udał się do Rygi, gdzie miał nadzieję na kolejny dobry wynik.

Czołowe miejsca dla Węgrów

W dobrych humorach wyjechali z Łotwy Węgrzy. Wygrał Gyula Kovacs, któremu pokonanie trasy zajęło 55:59. Okazał się szybszy o trzy sekundy od rodaka, Martona Kropko. Podium uzupełnił reprezentant Niemiec, Jaspar Ortfeld (56:13).

Start Chrzanowskiego

Reprezentantowi Polski pokonanie trasy zajęło 58:21. Ten wynik uplasował Jana Chrzanowskiego na 21 miejscu. A tak wyglądał jego start w szczegółowych liczbach:

pływanie: 10:29 / T1: 00:25 / rower: 31:38 / T2: 00:25 / bieg: 15:26 / finisz: 58:21

Walka juniorek

Najszybszą juniorką okazała się Tilda Mansson. Szwedka zameldowała się na mecie, z wynikiem 1:01:24. Udało się jej wyprzedzić Martę Kropko (1:02:05) oraz Tabeę Huys (1:02:37).