Puchar Europy Juniorek. Wygrana Moragas Moliny. Ptaszyńska najlepsza z Polek

Wczoraj w Portugalii w ramach Pucharu Europy startowali zawodnicy elity. Teraz przyszła pora na juniorów. Na starcie zameldowało się kilka polskich juniorek.

W Portugalii z dobrej strony pokazała się już Roksana Słupek. W rywalizacji kobiet elity zameldowała się na 15 miejscu z wynikiem 2:02:49. W niedzielny poranek na starcie stanęły m.in.: Weronika Ptaszyńska, Paula Janicka, Józefina Młynarska, Maja Wąsik oraz Aleksandra Ferchmin.

– Totalnie nie mam żadnego nastawienia, to pierwsze zawody w sezonie. Na starcie staną najlepsze dziewczyny z Europy. Pierwszy raz będę pływać OW w oceanie. Te zawody to naprawdę skok na głęboką wodę, ale co tam „na przypale albo wcale”. Dam z siebie wszystko – zapewniała Maja Wąsik w rozmowie z TriathlonLife.pl na kilka dni przed zawodami w Portugalii.

Wygrana Hiszpanki

Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Helena Moragas Molina. Reprezentantka Hiszpanii zameldowała się na mecie z wyniki 1:03:40, choć na ostatniej prostej minimalnie wyprzedziła Brytyjkę Lizzy Edge. Podium uzupełniła druga reprezentantka Wielkiej Brytanii – Bethany Cook (1:03:53).