Puchar Europy Caorle. Zuzanna Sudak najlepsza z Polek

Po finałach w rywalizacji juniorek i juniorów do walki stanęły zawodniczki elity. Na starcie zameldowały się trzy reprezentantki Polski.

Do Włoch, aby powalczyć o dobry wynik, wyruszyły siostry Sudak oraz Natalia Zych. Zawodniczki elity miały do pokonania 750 m pływania / 19.2 km jazdy na rowerze / 5km biegu.

Ciasno na podium

Niezwykle zażarta walka miała miejsce o pierwsze trzy miejsca. Na ostatnim odcinku trasy najszybsza okazała się Włoszka Carlotta Missaglia, która wbiegła na metę z czasem 56:58. Choć tuż za nią kończyły wyścig też Angelica Prestia (56:59) oraz Selina Klamt (56:59). Cała trójka miała przynajmniej 10 sekund przewagi nad kolejnymi rywalkami.

Zuzia Sudak najszybsza z Polek

Najlepiej z reprezentantek Polski pokazała się Zuzanna Sudak. Pokonanie trasy zajęło jej 59:49. Tym samym uplasowała się na 24 pozycji. Warto przypomnieć, że w tym sezonie miała już za sobą udany start. W PE Yenisehir skończyła na 10 miejscu (58:43). A tak wyglądał jej start we Włoszech w liczbach:

Wyniki pozostałych Polek

Natalia Zych zakończyła zmagania na 42 miejscu, meldując się na mecie z czasem 1:01:43.

Pływanie – 11:07

T1 – 1:15

Rower – 30:20

T2 – 00:48

Bieg – 18:13

Finisz – 1:01:43

Ostatnią z Polek była Magdalena Sudak. Pokonanie trasy zajęło jej 1:02:35. Ten czas pozwolił jej zakończyć zmagania na 52 pozycji.

Pływanie – 10:45