Puchar Europy Caorle. Wygrana Studera. Startowali Bruździak i Głuszkowski

Po kobietach w elicie do rywalizacji stanęli mężczyźni. Do wyścigu przystąpiło dwóch reprezentantów Polski.

Do Włoch poleciało dwóch Polaków, aby powalczyć o dobre wyniki. Do rywalizacji w ramach PE przystąpili Maciej Bruździak oraz Mateusz Głuszkowski. Zawodnicy mieli do pokonania 750 m pływania / 19,2 km jazdy na rowerze / 5 km biegu.

Wygrana Szwajcara

Najszybszym zawodnikiem okazał się Max Studer. Szwajcar pokonał trasę z wynikiem 51:20. Tym samym wyprzedził zaledwie o jedną sekundę Niemca, Lasse Luhrs. Podium uzupełnił Izraelczyk, Shachar Sagiv. Do zwycięzcy stracił jedynie trzech sekund.

Wyniki Polaków

Maciej Bruździak ukończył wyścig z wynikiem 53:50. Tym samym uplasował się na 38 miejscu.

Pływanie – 9:49

T1 – 1:06

Rower – 26:54

T2 – 00:43

Bieg – 15:18

Finisz – 53:50

Mateusz Głuszkowski zakończył zmagania, zajmując 59 pozycję. Na mecie zjawił się z czasem 55:45. Tak wyglądał jego start w szczegółowych liczbach:

Pływanie – 10:05