Puchar Ameryki. Dobre starty Marcina Stanglewicza i Michała Oliwy w Kolumbii

W Santa Maria rywalizowali zawodnicy i zawodniczki, w ramach Pucharu Ameryki. Na starcie zameldowali się reprezentanci Polski.

Do Kolumbii udali się Marcin Stanglewicz, Michał Oliwa oraz powracający po kontuzji – Maciej Bruździak.

Zawodnicy mieli do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Temperatura wody wynosiła 24 stopni, a temperatura odczuwalna – 27 stopni.

Dobre starty Kanadyjczyków

Pierwszy na mecie zameldował się Jeremy Briand. Reprezentant Kanady ukończył zawody, z wynikiem 55:38. Wyprzedził rodaka – Liama Donnelly’ego o 20 sekund. Podium uzupełnił Clayton Hutchins (56:06).

Wyniki Polaków

Najlepszym z reprezentantów Polski był Marcin Stanglewicz. Wbiegł na metę z wynikiem 56:13, co dało mu piąte miejsce.

pływanie: 11:02 / T1: 1:26 / rower: 26:54 / T2: 00:55 / bieg: 15:59 / finisz: 56:13

Na szóstej pozycji zakończył rywalizację Michał Oliwa. Pokonanie trasy zajęło mu 56:16.

Puchar Ameryki w Santa Marta kończę na 6 miejscu! Punkty do rankingu zdobyte, plan minimum zrealizowany! Fajnie jest wrócić na dobre tory i meldować się jako pierwszy po etapie pływackim – dzielił się pierwszymi wrażeniami po starcie Michał Oliwa, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Udany powrót po kontuzji zanotował też Maciej Bruździak. Wyścig zakończył na 14 miejscu. Pokonanie trasy zajęło mu 57:01.