Wiadomości

Puchar Afryki. Udane rozpoczęcie sezonu Michała Oliwy

W Zimbabwe zawodnicy powalczyli w ramach Pucharu Afryki. Na starcie zameldował się jeden reprezentant Polski – Michał Oliwa.

Dla podopiecznego Jakuba Czai to był pierwszy start w karierze na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. Nie ukrywano, że założeniem względem zawodów w Zimbabwe jest zajęcie miejsca w TOP5.

Dobry start Riddle’a

Najszybciej na mecie zameldował się reprezentant RPA – Jamie Riddle. Pokonał trasę z czasem 1:00:26. Tym samym wyprzedził rodaka Christiaana Stroebela o 1:18. Podium uzupełnił trzeci zawodnik z RPA – Dylan Nortje. Pokonanie trasy zajęło mu 1:01:50.

Oliwa tuż za podium

Na czwartym miejscu zameldował się Michał Oliwa. Polak zjawił się na mecie z rezultatem 1:02:16.

– Niestety albo stety… czwarte miejsce na Pucharze Afryki w Zimbabwe. Cenne punkty ITU zdobyte.  Takie było założenie jechania na koniec świata tuż przed zbliżającym się sezonem! Co do wyścigu to można powiedzieć, że była to dość nierówna walka z zawodnikami z RPA!  Pokazali, kto rządzi na wysokości i koniec – podzielił się spostrzeżeniami po zawodach Michał Oliwa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Start Oliwy w liczbach

Pływanie – 9:04

T1 – 1:05

Rower – 34:55

T2 – 00:28

Bieg – 16:43

Finisz – 1:02:16

Rywalizacja kobiet

Najlepiej z zawodniczek pokazała się Ivana Kuriackova. Słowaczka zameldowała się na mecie z wynikiem 1:09:45. Tym samym wyprzedziła Shanae Williams o 28 sekund. Podium uzupełniła Hannah Newman z RPA (1:16:27).

Przemek Schenk
foto: Michał Oliwa FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X