Czy Tomasz Spaleniak po raz piąty wygra w Starogardzie?

Skarszewy – Starogard LOTTO Triathlon Energy już w najbliższą niedzielę! Tomasz Spaleniak o zwycięstwo powalczy m.in. ze startym kolegą z byłej drużyny – Pawłem Reszką.

Stolica Kociewia już po raz szósty będzie gościć zawody triathlonowe z cyklu LOTTO Triathlon Energy. W roku 2016 w pierwszych zawodach w Starogardzie na dystansie 1/4 IM zwyciężył Tomasz Spaleniak, a na dwa razy dłuższym dystansie wygrał Paweł Reszke. W roku 2021 obaj zawodnicy wystąpią na tym samym dystansie.

Już bez “połówki”

– Począwszy od edycji 2019 zrezygnowaliśmy z dystansu 1/2 IM, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i do minimum ograniczyć utrudniania drogowe związane z naszymi zawodami. Przy rozgrywaniu najdłuższego dystansu utrudnienia w ruchu trwały ponad 6 godzin, dzięki ograniczeniu zawodów do 1/8 i 1/4 utrudnienia w ruchu są skumulowane do około 3 – 3,5 godziny. Na listach startowych mamy wielu zawodników ze Starogardu Gdańskiego, Skarszew i Kociewia, co świadczy o tym, że zawody realizują ważną funkcję społeczną, jaką jest zapotrzebowanie mieszkańców na udział w tego typu zawodach, rekreację i rywalizację sportową – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Tomasz Spaleniak w Gniewinie zajął drugie miejsce na dystansie 1/4 ustępując Jakubowi Rucińskiemu, wśród Pań najszybsza była starogardzianka Magdalena Lenz, która pewnie wygrała rywalizację kobiet.

Walka o tytuł

Warto wspomnieć, że podczas Skarszewy – Starogard LOTTO Triathlon Energy odbywa się również rywalizacja o tytuł najlepszego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, dotychczas bardzo mocną rywalizację o ten tytuł toczyli pomiędzy sobą członkowie stowarzyszenia Tri Starogard. Jak będzie tym razem?

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy na dystansie 1/8 IM. Start zaplanowano na godzinę 9:00. Dystans 1/4 wystartuje punktualnie o 10:15. Pierwsi zawodnicy z 1/8 spodziewani są na mecie około 10:05, natomiast pierwsi z ćwiartki powinni pojawić się na finiszu około 12:20.