Wiadomości

Przesunięcie MŚ na Hawajach? Nowy termin luty 2021

Panująca pandemia wymusza reakcje ze strony wszystkich organizatorów imprez sportowych. To samo może spotkać najważniejsze zawody w całym kalendarzu startowych, czyli MŚ na Hawajach.

Mistrzostwa Świata Ironman Kona w lutym przyszłego roku? To może być realny scenariusz. Dowodem są słowa Andrew Messicka, dyrektora generalnego Ironman.

Możliwe MŚ Hawaje w lutym 2021

– Kwalifikacje do Kony i Taupo są wstrzymane. Na ten moment zakwalifikowaliśmy 3000 z 6000 zawodników do Taupo, oraz 1000 z 2 500 zawodników na Hawaje. Wyzwania stają się coraz trudniejsze. Jesteśmy zmuszeni odwoływać wiele wyścigów kwalifikacyjnych – poinformował dyrektor generalny Ironman na specjalnie zorganizowanej konferencji.
Messick przyznał, że zorganizowanie imprezy w lutym złagodziłoby wiele problemów kwalifikacyjnych, bo coraz więcej wyścigów jest odkładanych na jesień. Grupy wiekowe i zawodowcy będą mogli zakwalifikować się do mistrzostw świata Ironman „2020” jesienią, a wyścig odbyłby się w 2021 roku. Następnie odbędą się zawody w październiku 2021 roku.

Powtórka z historii

Gdyby ten scenariusz się sprawdził, to nie byłby pierwszy raz. W 1982 roku wyścig został przeniesiony z Honolulu na Big Island. Wówczas odbyły się dwa wydarzenia, jedno w lutym, a drugi e październiku.

Przemek Schenk
foto: Joanna Borowik

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X