Przegląd weekendowy. Skromna rywalizacja

Bez wątpienia głównym punktem krajowej rywalizacji tego weekendu na krajowym podwórku były MP Rawa Mazowiecka. Choć triathloniści ścigali się też na innych zawodach.

W ostatni weekend rywalizowano w ramach Greatman Kórnik Triathlon oraz Triathlon Januszy i Grażyn.

Ciekawie w Sulistrowicach

Zawodnicy w ramach Triathlonu Januszy i Grażyn mieli do pokonania 300 metrów pływania, 17 km jazdy na rowerze oraz 5,1km biegu. Najszybszy był zawodnik, który chciał zachować anonimowość. Pokonał trasę w czasie 55:47. Wyprzedził Roberta Oskulskiego (58:25) oraz Patryka Staszczuka (58:47).

TOP5 mężczyzn Triathlonu Januszy i Grażyn

1. Zawodnik anonimowy – 55:47
  2. Robert Oskulski – 58:25
  3. Patryk Staszczuk – 58:47
  4. Dariusz Baran – 1:01:05
  5. Marcin Kowalczyk – 1:01:59

Asia Golak wygrała wśród kobiet na tym dystansie. Zameldowała się na mecie z czasem 1:07:39. Wyprzedziła Annę Krolicką o 3:53. Podium uzupełniła Magda Misiarz z rezultatem 1:14:01.

Mocny Ławicki w Kórniku na 1/4IM

W ramach Greatman Kórnik Triathlon zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach. Na dłuższym z nich, czyli 1/4IM, najlepiej zaprezentował się Marcin Ławicki. Wbiegł na metę z czasem 1:55:07. Miał ponad 10 minut przewagi nad drugim Karolem Mroczkowskim. Podium uzupełnił Aleksander Olszewski (2:07:23).

TOP5 mężczyzn Greatman Kórnik Triathlon 1/4IM

1. Marcin Ławicki – 1:55:07
  2. Karol Mroczkowski – 2:05:37
  3. Aleksander Olszewski – 2:07:23
  4. Aleksander Wostal – 2:07:36
  5. Adam Zięba – 2:07:44

Prym w rywalizacji kobiet na tym dystansie wiodła Zofia Kuriata. Pokonanie trasy zajęło jej 2:17:24. Podium uzupełniły Olimpia Wojtyło (2:24:27) oraz Marta Brukwińska (2:24:50).