Wiadomości

Przed nami mistrzostwa świata i Europy z udziałem Polaków

Przed nami kolejny emocjonujący triathlonowy weekend. Pierwszy był na przełomie kwietnia i maja, kiedy nasi kadrowicze i zawodnicy PRO startowali na kilku ważnych, mocno obsadzonych imprezach. Jedną z nich były Mistrzostwa Świata w multisportach w Pontevedra, skąd Polacy przywieźli trzy medale. Wszystkie w aquathlonie. Złote w elicie kobiet i w kategorii U23 Alicja Ulatowska i srebro Kamil Damentka w kategorii U23.

 

Liczne reprezentacja i rekord Polski

Prawie dwa tygodnie temu w Olsztynie gościliśmy Puchar Europy. Reprezentacja Polski była liczna. Do najcenniejszych wyników należy zaliczyć 5 i 7 miejsce Alicji Ulatowskiej i Marty Łagownik wśród Pań, a w śród Panów najszybciej z biało-czerwonych do mety dotarł Kamil Damentka. W tym samy czasie w Katalonii podczas zawodów IRONCAT Robert Karaś na dystansie długim ustanowił nowy rekord Polski, który dziś wynosi 8:13:43.

 

Cztery imprezy w jeden weekend

Trzy dni temu pełną parą w Polsce ruszył sezon. Odbyły się cztery imprezy w różnych zakątkach kraju. Na Pomorzu LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie, w Płocku Garmin Iron Triathon, w Sierakowie JBL Triathlon i na południu Triathlon Radymno. Wiele emocji i ciekawych wyścigów.

 

Będzie szybko

Teraz przed nami mistrzowski weekend. Od 31 maja do 2 czerwca w holenderskim Weert odbędą się ETU Triathlon European Championship na dystansie olimpijskim i sprinterskim, a w Słowackim Samorin Challenge Family – The Championship, na dystansie średnim, przez wielu nazywanych mistrzostwami świata. W obu imprezach wystąpi kilkoro Polaków. W Holandii na listach startowych w elicie wśród 58 Pań, aż trzy biało-czerwone: Maria Cześnik, Alicja Ulatowska i Marta Łagownik. Dwie pierwsze zawodniczki ostatnie dni spędziły na mini zgrupowaniu w Spale. Tam przygotowywały się do startu w mocno obsadzonych zawodach. Przyznają, że czas ten udało im się dobrze przepracować. Liczą na solidny występ.  

– Mój numer startowy w Weert to 35 – mówi TriathlonLife.pl Alicja Ulatowska. –  Każda lokata na mecie wyższa, niż ten numer będzie bardzo dobra. Lista startowa jest mocna. Poziom wyższy, niż w niejednym Pucharze Świata. Będzie szybko.

A jak będzie? Przekonamy się już 31 maja 2019 roku.

 

Brownlee największą gwiazdą

Wśród Panów rywalizować będzie 1 czerwca 2019 roku 65 zawodników z Alistairem Brownlee na czele i naszym Michałem Oliwą. Siostry Magdalena i Zuzanna Sudak oraz Julia Sanecka rywalizować będą w kategorii juniorskiej 31 maja 2019 roku.

Na Słowacji Polskę reprezentować będzie czworo naszych. Wśród Pań Agnieszka Jerzyk oraz Ewa Komander. Wśród Panów z Sebastianem Kienle zmierzą się Kacper Adam i Miłosz Sowiński.

– Top 10 i to jest mój cel na zawody na Słowacji – powiedziała TriathlonLife.pl Agnieszka Jerzyk. – Nie udało mi się to podczas mistrzostw świata w RPA, bo otrzymałam karę pięciu minut, to teraz chciałabym tego dokonać. Czas znaleźć się na dystansie ½ wśród dziesięciu najlepszych zawodniczek.

Tak więc przed nami emocjonujący weekend. Zanim jednak do niego dojdzie postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegały przygotowania do mistrzowskich zawodów naszych triathlonistów. Będziemy prezentować krótkie rozmowy, raporty z poszczególnymi zawodniczkami i zawodnikami. Dwa dni temu, po zawodach w Sierakowie rozmawialiśmy z Agnieszką Jerzyk, która w ramach przygotowań do imprezy w Samorin wystartowała na sprincie w JBL Triathlon Sierków, gdzie zajęła trzecie miejsce open, przegrywając tylko z dwoma mężczyznami, gdyż tak „nakazał” jej trener. Rozmowę znajdziecie TUTAJ.

Kolejne już dzisiaj z Alicją Ulatowską – przeczytasz też TUTAJ

Dawid Majakowski
foto ITU

 

Czytaj także:

Julia Sanecka dziewczyna z potencjałem

Kamil Damentka: Stałem się dojrzałym triathlonistą

Alicja Ulatowska: Życie jest za krótkie, aby się przejmować

Magdalena Sudak: Takich rzeczy nie spotyka się na basenie  

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X