Wiadomości

Protest przeciwko butom Idena oddalony. Złożyli go Norwegowie

Dwa tygodnie temu po starcie w Abu Dhabi groziła dyskwalifikacja Gustavowi Idenowi. Kwestią sporną były buty używane przez Norwega. Teraz znany rozstrzygnięcie tej sytuacji.

Podczas WTCS Abu Dhabi Iden wbiegł na metę, z wynikiem 56:37. To dawało mu odległe 52 miejsce. Choć mogło być jeszcze gorzej, bo okazało się, że Norwegowi groziła dyskwalifikacja. Przedmiotem wątpliwości były buty, które używa od jakiegoś czasu Norweg, z wyjątkowo wysoką podeszwą. W tym obuwiu został mistrzem świata na Konie. Po tym jakiś czas później wprowadzono przepisy, które ograniczają maksymalną wysokość podeszew butów. Grubość podeszew obuwia startowego zawodnika nie może przekraczać 40 mm.

Wątpliwości norweskiego sztabu

Okazało się, że sam protest dotyczący używanych przez Idena butów został złożony przez norweski sztab. Ostatecznie World Athletics na prośbę World Triathlon obejrzał buty i potwierdził, że nie ma w nich nic złego. W wyniku tej weryfikacji protest został oddalony, a Gustav Iden pozostał uwzględniony w pierwotnych wynikach WTCS Abu Dhabi, gdzie zajął odległe 52 miejsce.

Przemek Schenk
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X