Wiadomości

Poznajcie trasy Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw

Prezentujemy trasy, które zostały przygotowane na pierwszą edycję Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Triathloniści zawitają w samym sercu Warszawy. Impreza jest zaplanowana na 6 czerwca.

Kilka nowości czeka na uczestników tegorocznych zawodów spod szyldu IRONMAN w Warszawie. Oprócz dobrze znanej rywalizacji w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw, po raz pierwszy odbędzie się również Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, czyli zawody na tzw. „połówce” IRONMAN. W sumie triathloniści będą mieli do pokonania: 1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz etap biegowy o długości 21,1 km.

Szczegóły trasy

Odsłaniamy karty i prezentujemy trasę kolarską oraz biegową Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

Zobacz też:

Lechowicz: Powalczę o dwa złote medale na mistrzostwach świata

– Wzorem lat ubiegłych i rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw, zawodnicy rozpoczną swoje zmagania w Zalewie Zegrzyńskim – zaznacza Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. – Po przepłynięciu założonego dystansu triathloniści wyruszą na szybką i płaską trasę rowerową, która poprowadzi ich w okolice Radzymina, a następnie przez Nieporęt. W dalszej kolejności trasa będzie wiodła wzdłuż Kanału Żerańskiego, następnie zawodnicy wjadą Mostem Północnym na Wisłostradę. Tam czeka na nich najszerszy i najszybszy fragment trasy, łącznie z przejazdem tunelem w okolicach Mostu Świętokrzyskiego. Zawrócą na ulicy Czerniakowskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Gagarina i skierują się z powrotem w kierunku Starego i Nowego Miasta – mówi Łukasz Maleszewski.

Szybka trasa kolarska

Etap kolarski podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw wynosi 90 kilometrów. Trasa jest przede wszystkim płaska i szybka, ale też w wielu miejscach szeroka, a co za tym idzie, komfortowa dla triathlonistów i bezpieczna. Liczne długie proste, a także możliwość przejechania tunelem na Wisłostradzie, czy minięcia kilku charakterystycznych obiektów na mapie Warszawy sprawią, że zawodnicy powinni poczuć dużą frajdę z jazdy. Jeszcze ciekawsza pod tym względem wydaje się być trasa biegowa.

​- Trasa biegowa Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw to nieco ponad 21 kilometrów – podkreśla Łukasz Maleszewski. – Do pokonania będą cztery pętle prowadzące przez samo serce Warszawy, dzięki czemu będzie można podziwiać szereg zabytków. Etap biegowy rozpocznie się w sąsiedztwie stadionu Polonii Warszawa. Z ulicy Konwiktorskiej triathloniści pobiegną Bonifraterską, miną Pałac Krasińskich i ulicą Miodową oraz Krakowskim Przedmieściem skierują swe kroki w stronę budynku Polskiej Akademii Nauk, na wysokości którego zawrócą. Biegnąc ponownie Krakowskim Przedmieściem miną Pałac Prezydencki, a następnie gmach Sądu Najwyższego. Zupełną nowością jest umiejscowienie mety. W tym roku finisz będzie odbywał się w wyjątkowym otoczeniu Multimedialnego Parku Fontann – mówi rzecznik prasowy Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X