Rozmowa

Powrót Mikołaja Lufta na Cypr z obozem treningowym

Jest jednym z najbardziej doświadczonych triathlonistów w Polsce, ale też spełnia się jako trener. Teraz będzie okazja, aby potrenować pod okiem Mikołaja Lufta i to w miejscu dla niego szczególnym, czyli na Cyprze.

Obecnie zajmujesz się organizacją obozu pływacko-triathlonowego na Cyprze. Jak przebiegają przygotowania organizacyjne?
W celu poszerzenia oferty, podjąłem współpracę z Piotrkiem Safrończykiem, doskonałym trenerem pływania z Klubu Sportowego MAKO. Wracam w miejsce, w którym byłem na moim pierwszym w życiu obozie klimatycznym, czyli Limassol na Cyprze. Znam nieco ten teren i jestem pewien dobrych warunków treningowych. Mamy już dopięte wszystkie najważniejsze elementy udanego obozu, a więc dobry zespół trenerski, czterogwiazdkowy hotel z pełnym wyżywieniem oraz rezerwację miejsc na 50-metrowym basenie olimpijskim na świeżym powietrzu. Liczymy też na dobrą, słoneczną pogodę.

Kto może wziąć udział w obozie?
To będą jakby dwa obozy w jednym. Przewidujemy 8-9 jednostek pływackich dla pływaków, gdy tymczasem triathloniści większość treningów spędzą na rowerze i bieganiu. Niektóre treningi pływackie będziemy robili wspólnie, podobnie jak treningi motoryczne metodą Movement, czy treningi siłowe. Liczę na to, że triathloniści będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego o pływaniu od doświadczonego trenera pływania pracującego od lat z mastersami. Pływacy z kolei będą mieli szansę uzupełnić swój trening o jednostki biegowe lub rowerowe – jeżeli oczywiście będą mieli na to ochotę.

 

Jak i do kiedy można zapisać się na obóz?
Zapisy przyjmujemy pod adresem https://lufttriteam.pl/obozy/ oraz przez maila lufttriteam@gmail.com. 

Na kiedy został zaplanowany?
19-26 marca 2023 roku. W tych dniach jest dogodne połączenie Warszawa Okęcie – Larnaca linią Wizzair.

Jak ma wyglądać przykładowy dzień podczas obozu?
8.00-9.30 trening pływacki na odkrytym 50-metrowym basenie.
9.30-10.00 – śniadanie
11.00-12.30 to czas na siłownię lub Movement
13.00 – obiad
14.30-16.00 – druga sesja pływacka dla pływaków
14.30-17.30 – trening kolarsko-biegowy dla triathlonistów
18.00 – kolacja

Skupisz się jedynie na trenowaniu, czy sam też postarasz się potrenować z myślą o kolejnym sezonie?
Moim priorytetem jest zadowolenie moich podopiecznych i trening będzie ustawiony pod nich. Na przykład na rowerze przy zróżnicowanej grupie luźne jazdy możemy wykonywać w peletonie, ale już konkretne zadania, czy górskie wspinaczki wymagają podziału na podgrupy. W takiej sytuacji dzielimy się i mogę trochę poszaleć z najmocniejszą ekipą.

Jakie możliwości treningowe znajdują się na miejscu?
Cypr ma bardzo dogodne ukształtowanie terenu dla triathlonistów. Jest tu sporo różnorodnych tras kolarskich, zarówno płaskich, jak i górzystych. Treningi biegowe można wykonywać na nadmorskiej promenadzie pięknie wyeksponowanej na stronę południową wyspy. Całości dopełnia 50-metrowy otwarty basen kilka minut drogi od hotelu – czego chcieć więcej?

Czego mogą spodziewać się uczestnicy, którzy przyjadą na ten marcowy obóz?
Na pewno różnorodności, słońca i solidnego treningu w dobrej atmosferze.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X