Wiadomości

Porta Stoneman Triathlon Wejherowo 2022. Wygrana Waśniewskiej i Bernackiego na MINI

W Wejherowie odbył się finał tegorocznego cyklu Stoneman Triathlon. Zawodnicy rywalizowali m.in.: na dystansie mini.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy zadbali o zawodników, nie tylko zapewniając wysoki poziom organizacyjny zawodów, ale też kilka logistycznych udogodnień.

Impreza w Wejherowie to wyzwanie logistyczne. Organizujemy imprezę w dwóch miejscach. Wszyscy zawodnicy mogą skorzystać z darmowego transportu z Wejherowa (strefa T2 i meta) do Bieszkowic (start i strefa T1). Ponadto do autobusów będzie można zabrać swoje rowery. Upraszczamy logistykę do minimum. Chcemy, aby zawodnicy nie tracili zbędnego czasu na załatwianie formalności przedstartowych – mówił Łukasz Meyer, organizator Stoneman Triathlon.

Zawodnicy rywalizujący na dystansie mini, musieli pokonać 200m pływania – 12km jazdy na rowerze- 2,5km biegu. Zawody odbywały się w formule bez draftingu i dozwolone były wszystkie typy rowerów.

Waśniewska najszybsza na trasie

Z dobrej strony pokazała się Martyna Waśniewska na tym krótkim dystansie. Zawodniczka z Elbląga pokonując trasę, z czasem 37:56 nie tylko była najszybszą kobietą, ale uzyskała najlepszy wynik bez podziału na płcie.

Na drugim miejscu w rywalizacji kobiet wyścig skończyła Katarzyna Krzyżanowska, pokonując trasę, z wynikiem 47:40. Podium uzupełniła Julia Rościszewska (49:21).

TOP5 kobiet (MINI)

  1. Martyna Waśniewska – 37:56
  2. Katarzyna Krzyżakowska – 47:40
  3. Julia Rościszewska – 49:21
  4. Alicja Choinka – 50:38
  5. Agnieszka Zakrzewska – 52:39

Rywalizacja mężczyzn

Na tym samym dystansie najszybszym zawodnikiem okazał się Mateusz Bernacki. Pokonanie trasy zajęło mu 41:19. Udało mu się wyprzedzić Piotra Kotłowskiego (42:31) oraz Grzegorza Grabowskiego (44:22).

TOP5 mężczyzn (MINI)

  1. Mateusz Bernacki – 41:19
  2. Piotr Kotłowski – 42:31
  3. Grzegorz Grabowski – 44:22
  4. Krzysztof Gorzelak – 45:02
  5. Marcin Liberadzki – 47:17

Do mety w amfiteatrze

Trasa pływacka wyznaczona jest w jednym z najczystszych jezior w Polsce- w j. Zawiat w Bieszkowicach, w gminie Wejherowo. Trasa rowerowa przebiega po bardzo dobrej jakości drogach asfaltowych. Bieg w całości prowadzi po alejkach spacerowych w Parku Majkowskiego w Wejherowie. Meta zlokalizowana jest w amfiteatrze.

 

 

Przemek Schenk
foto: materiały organizatora

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X