Wiadomości

Polska i Polka najwyżej w rankingu Pucharu Europy!

Ostatnie dobre starty polskich juniorów przyniosły efekty widoczne w europejskim rankingu. Aż czworo z nich znajduje się w TOP 10. Oby tak dalej.

W zaktualizowanym juniorskim Rankingu Pucharu Europy Józefina Młynarska przesunęła się na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Na ósmym miejscu plasuje się Weronika Ptaszyńska, a na 14 Maja Wąsik. Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Kulik (6 miejsce), przed Janem Chrzanowskim (7 miejsce) i Filipem Glapą (28 miejsce). Ponadto Polska znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Juniorów! – informuje Polski Związek Triathlonu.

Tak dobrej wiadomości już dawno nie było. A wszystko to efekty ostatnich dobrych startów młodych biało-czerwonych triathlonistów. Warto przypomnieć, że Józefina Młynarska wygrała w Pucharze Europy w Rzeszowie, a tydzień wcześniej w mistrzostwach Europy, które odbyły się w Olsztynie zajęła 4 miejsce w finale B.

Po zawodach w Rzeszowie młoda Polka w rozmowie z Triathlonlife.pl powiedziała: Bardzo mnie cieszy pierwsze zwycięstwo w międzynarodowych zawodach i pozostawiło po sobie bardzo dużą dawkę motywacji i pewności siebie, którą postaram się wykorzystać w nadchodzących startach.

Cała rozmowa z Józefiną Młynarską poniżej:

Tak też się stało. Tydzień później zawodniczka wykorzystała doświadczenia, a dobry wynik napędził ją do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Z Austrii przywiozła drugie miejsce:

Józefina Młynarska potwierdza formę w Austrii

W kolejnych zawodach, tym razem w Niemczech była szósta:

Józefina Młynarska z kolejnym dobrym startem

Oby tak dalej. Widać także, że w dobrej dyspozycji są inni nasi młodzi zawodnicy, którzy wysoko klasyfikują się w europejskim rankingu.

Zobacz pełną listę rankingową:

Kobiety: https://bit.ly/3OCfUNB
Mężczyźni: https://bit.ly/3xEInf2
Federacje: https://bit.ly/3tTCFoG

A jak przyznaje w rozmowie z Triathlonlife.pl Filip Przymusiński, który jest odpowiedzialny za pracę z młodzieżą, jesteśmy na etapie, gdzie to wszystko kiełkuje (czytaj całą rozmowę poniżej). Nie mamy nic przeciwko temu, aby w najbliższym czasie, latach zaczęło także kwitnąć.

Do indywidualnego rankingu juniorskiego Pucharu Europy zaliczane jest 5 najwyżej punktowanych startów, natomiast do rankingu narodów liczone są 3 najwyżej sklasyfikowane kobiety i 3 najwyżej sklasyfikowanych mężczyzn i ponadto 3 starty sztafetowe danego kraju.

Polki w rankingu:
1. Młynarska Józefina (5 / 5 startów)
8. Ptaszyńska Weronika (4 / 5 startów)
14. Wąsik Maja (4 / 5 startów)
23. Ferchmin Aleksandra (2 / 5 startów)
41. Wojakiewicz Matylda (1 / 5 startów)
59. Janicka Paula (1 / 5 startów)
81. Tyndzik Eleonora (1 / 5 startów)

Polacy w rankingu:
6. Kulik Kamil (5 / 5 startów)
7. Chrzanowski Jan (5 / 5 startów)
28. Glapa Filip (3 / 5 startów)
39. Gajda Kuba (1 / 5 startów)
49. Janicki Karol (1 / 5 startów)
53. Zasada Wiktor (2 / 5 startów)
57. Armuła Karol (1 / 5 startów)
78. Kozaczkiewicz Marcel (2 / 5 startów)
88. Ptaszyński Stanisław (1 / 5 startów)
120. Polski Mateusz (1 / 5 startów)
131. Pupka Filip (1 / 5 startów)

Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka startów juniorskich w ramach Pucharu Europy, na których mogą wykazać się nasi zawodnicy. W kalendarzu widnieją poniższe imprezy:
01.07.2022 – PEJ Holten (Ned)
16-17.07.2022 – PEJ Tiszaujvaros (Hun)
24.07.2022 – PEJ Tabor (Cze)
07.08.2022 – PEJ Chisinau (Mdk) – start kadrowy
13.08.2022 – PEJ Riga (Ltu)
27-28.08.2022 – PEJ Izvornia (Rom)
03.09.2022 – PEJ Bled (Slo) – start kadrowy
15-18.09.2022 – Mistrzostwa Europy Youth La Baule (Fra) – tylko zakwalifikowani juniorzy młodsi

Kadrę Narodową zobaczymy w Macedonii oraz w Słowenii, jednak nie ma żadnych ograniczeń w kwestii zgłoszeń do startów juniorów, czy juniorów młodszych na zawodach rangi Pucharu Europy we własnym zakresie.

Na Puchar Europy Juniorów w Macedonii i Słowenii przewidzianych jest 2 najlepszych juniorów i 2 najlepsze juniorki z Mistrzostw Europy w Olsztynie + trzecia osoba zostanie wyłoniona na podstawie Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie. Ponadto w Słowenii wystartują dodatkowo zawodnicy zakwalifikowani na Mistrzostwa Europy Youth (15-17 lat) jako rozpoczęcie akcji przygotowawczej do ich docelowego startu we Francji.

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X