Polacy w ITU World Rankings

Podczas ósmej Gali Polskiego Triathlonu, która odbyła się 24 listopada 2018 roku w Warszawie poznaliśmy tych naj. Za najlepszą zawodniczkę uznano Roksanę Słupek: 2 miejsce Puchar Europy Alanya ETU, 4 miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów ETU, 5 miejsce Puchar Europy Olsztyn ETU, 1 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Sprint.

Rozmowy TriathlonLife.pl z Roksaną Słupek: Poczułam się zawstydzona

Widziałam „spocone” oczy trenera

Najlepszym zawodnikiem został Michał Oliwa: 1 miejsce Mistrzostwa Polski dystans olimpijski, 1 miejsce Mistrzostwa Polski dystans sprint, 3 miejsce Mistrzostwa Afryki i Arabii Sharm El Sheikh ATU,  a także Robert Karaś: Mistrz Świata i Rekordzista 2018 w potrójnym ironmanie.

Wśród amatorów doceniono Mariusza Olejniczaka, który zajął szóste miejsce w kategorii wiekowej M35-39, ustanawiając rekordowy czas Polaka na Hawajach: 8:46:50. Mariusz triumfował również w tym roku w Ironman 70.3 w hiszpańskim mieście Marbella, kończąc zawody na pierwszym miejscu z czasem 04:26:17.

Rozmowa TriathlonLife.pl z Mariuszem Olejniczakiem: Kim jest najszybszy Polak na Hawajach?

Wśród Pan wyróżniono Aleksandrę Góralską, która zdobyła w tym roku m.in. Mistrzostwo Europy Ironman 70.3 w kategorii K40-44 oraz mistrzostwo Polski w Enea Ironman 70.3 Gdynia.

Ranking światowy

TriathlonLife.pl postanowiła przyjrzeć się jak nasi zawodowcy wypadają w rankingu światowym. Dużo lepiej Panie. Najwyższe 141 miejsce zajmuje Maria Cześnik, która wystartowała w dwunastu imprezach, z których do rankingu zalicza się sześć najlepiej punktowanych. Uzbierała 894 punkty.

Kolejna Polka sklasyfikowana jest na 168 miejscu i jest nią Roksana Słupek. Startowała w sześciu imprezach podczas, których zebrała 755 punktów.

Trzecia to Marta Łagownik z 653 punktami i 193 miejscem. Marta starowała w 9 imprezach podczas, których mogła uzyskać punkty do klasyfikacji.

Poniżej przedstawiamy także zdobycze innych Polek. Warto jednak zwrócić uwagę, że dwie z nich punkty w rankingu światowym zdobyły tylko za start w Mistrzostwach Polski. Są to: Agnieszka Jerzyk i Aleksandra Sikora.

Dwóch Panów i długo nic

Wśród Panów na najwyższym miejscu jest Kacper Stępniak – 243. Startował w siedmiu imprezach, z czego sześć zaliczonych jest do klasyfikacji i ma tych punktów 548.

Drugi z Polaków jest dwadzieścia miejsc niżej i jest to Michał Oliwa z 479 punktami. Wystartował w 10 imprezach.

Pudło uzupełnia Dan Mcintosh z 176 punktami i 433 miejscem.

I tak jak w przypadku Pań dwóch Panów punkty do światowego rankingu zdobyło na Mistrzostwach Polski. Są to Tomasz Brembor i Jacek Krawczyk. A tak prezentują się zdobycze innych Polaków.