Wiadomości

Pojedynek gigantów w Kalifornii

Już w ten weekend w Kalifornii dojdzie do niezwykle ciekawego wyścigu. Na starcie staną m.in.: Jan Frodeno, Lionel Sanders oraz Gustav Iden.

Jan Frodeno ogłosił, że jednym z ostatnich akcentów tego sezonu będzie wyścig Ironman California, który odbędzie się 24 października. Te zawody dostarczą kibicom wielu emocji. To zasługa przede wszystkim obecności na starcie kilku triathlonistów ze światowej czołówki. Jedno jest pewnie. W niedzielę kibice nie będą narzekać na nudę!

Mocna konkurencja w Kalifornii

24 października na Frodeno będą czekać mocni rywale, w tym Norweg Gustav Iden. Mistrz świata Ironman 70.3 tym samym zadebiutuje na pełnym dystansie. Wśród potencjalnych faworytów wymienia się też Bena Hoffmana, który zajął najniższy stopień podium w Ironman Chattanooga. Do tego grona warto dodać Borisa Steina, czy Camerona Wurfa.

Na liście startowej widnieje też Lionel Sanders. Jakiś czas temu Kanadyjczyk przyznał, że nie weźmie udziału w tym wyścigu, ale ostatecznie zmienił zdanie.

Okazja do rewanżu

Dodatkowym smaczkiem rywalizacji w Kalifornii będzie ponownie spotkanie Sandersa i Frodeno. Kibice pamiętają wielkie wydarzenie Tri Battle, podczas którego skonfrontowali się w bezpośrednim pojedynku obaj utytułowani zawodnicy.

Wówczas Jan Frodeno ustanowił nowy rekord świata – 7:27:53.

– To było niewiarygodnie ciężkie. Nie robiłem Ironmana przez ostatnie dwa lata. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli to oglądać. Było ciężko. Było zimno i padał deszcz. To było naprawdę coś! Nie mam siły nic powiedzieć. Jestem wykończony. To jest niesamowite, że mimo zimna tylu ludzi przyszło nam kibicować. Dziękuję – mówił wówczas na mecie Jan Frodeno.

Za to Lionel Sanders ustanowił rekord życiowy – 7:43:30. Poprzedni PB poprawił o 59 sekund.

W Kalifornii obok mężczyzn PRO wystartują także AG (Cezary Figurski). Rywalizacja kobiet PRO jest przewidziana na Ironman Florida w listopadzie.

Lista startowa mężczyzn PRO IM California

Tydzień później po starcie w Ironman California Jan Frodeno podejmie się wyzwania SGRAIL100 w Gironie. Wydarzenie rozpocznie się od 2 km pływania na pętli, zaczynając i kończąc w Cadaqués. Dalej Frodeno pokona 88 km szutrową trasę na rowerze, od Platja Gran – Cadaqués do Torres desvern – Celrà. Na koniec Niemca będzie czekać 10-kilometrowy bieg, który zakończy się w kawiarni Frodeno, La Comuna w Gironie. To będzie ostatni start Niemca w tym sezonie.

Przemek Schenk
foto: Ironman, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X