Wiadomości

Podsumowanie i data startu zapisów LOTTO Triathlon Energy

Minął prawie tydzień, więc to dobry moment, aby podsumować sezon LOTTO Triathlon Energy 2019. Jeszcze przed momentem patrzyliśmy na zawodników w Gniewinie, którzy wchodzili do wody, a temperatura oscylowała wokół 15 stopni Celsjusza. Mimo, że początek był wietrzny i zimny, to pogoda wszystko oddała w pozostałych miejscowościach.

2567 zawodników łącznie wystartowało w zawodach LOTTO Triathlon Energy, a każdy z nich, to zupełnie inna historia. Na imprezach  LOTTO Triathlon wystartowali najlepsi zawodnicy w Polsce, ale zdecydowana większość to amatorzy i debiutanci. Wśród nich był czołowy dziennikarz TVP Sport, Jacek Kurowski, który rok wcześniej, w 2018 roku spróbował po raz pierwszy sił w triathlonie.

Podsumowanie i start zapisów LOTTO Triathlon Energy 2020

– Triathlon? Trzeba wstać z kanapy i iść na trening. Nie trzeba od razu mieć szosowego roweru, sportowego zegarka, czy zaopatrzyć się w najlepsze odżywki. Wystarczy tylko chcieć i wstać – mówi Kurowski, który odkąd zdecydował się na triathlon schudł kilkanaście kilogramów.

Jeszcze "więcej" triathlonowi zawdzięcza Leszek Śledziński, były dziennikarz radiowy, a obecnie właściciel portalu rowery.jednoslad.pl.

– Jeszcze parę lat temu ważyłem grubo ponad 100 kg. Miałem depresję i to właśnie triathlon, sportowy tryb życia, pomógł mi na nowo pozytywnie otworzyć moją głowę. Czasem śmieję się ze znajomymi, że lekarze na receptę powinni przepisywać pakiety startowe – mówi Śledziński.
 

6 miast,  niezliczona ilość emocji

Tegoroczny sezon triathlonowy zainaugurowany został w Gniewinie. To właśnie tam na własne oczy przekonaliśmy się, czym dla zawodników jest miłość do triathlonu. Umówmy się, zwykły człowiek nie czerpie zbyt wielu radości, kiedy musi wejść do wody, która ma tylko 15 stopni Celsjusza. Co mówili uczestnicy?

– Jest tak zimno, że do wody mi się nie spieszy – śmiał się przed startem Piotr.

Na mecie dystansu 1/2 IM pierwszy zameldował się Mikołaj Luft, mistrz Polski z 2016 roku. Co ciekawe, do wody wszedł jako ostatni, a wyszedł pierwszy z ogromną przewagą.

– Tak już mam, że ostatni melduję się w wodzie. To był szalony dzień, wszystko na ostatnią chwilę. Bardzo późno odebrałem pakiet startowy przez co zostało mi niewiele czasu do startu, ale to tylko dało mi większą mobilizację – cieszył się na mecie Mikołaj Luft.
 

Energy Events bawi, ale przede wszystkim pomaga!

LOTTO Triathlon Energy to nie tylko rywalizacja zawodowców, amatorów o jak najlepsze czasy, ale także pomoc w szczytnym celu. Na dystansie 1/8 Ironman w sztafecie wystartowały przedstawicielki fundacji „Nie Poddam Cię”, które w debiucie triathlonowym chciały udowodnić, że jeśli się tylko chce to można wszystko.

Emilia pływała, Kamila jechała na rowerze, a Agata biegła. To wszystko dla 3-letniej Martynki, która podczas zawodów obchodziła urodziny. Fundacja zbierała pieniądze na leczenie naszej wspaniałej bohaterki. Podczas LOTTO Triathlon Energy łączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Na specjalnym stanowisku można było zakupić przepyszne gofry, z których dochód w pełni został przekazany dla Martynki.

Podsumowanie i start zapisów LOTTO Triathlon Energy

– Było ciężko, jesteśmy zmęczone, w końcu był to nasz debiut w triathlonie, ale dałyśmy radę. Sił czasem brakowało, szczególnie Kamila miała trudne zadanie, aby podjechać pod słynny podjazd w Gniewinie, ale za każdym razem miałyśmy w głowie nazwę naszej Fundacji „Nie Poddam Cię”. Nie poddałyśmy się i ukończyłyśmy zawody – powiedziała Agata Mrozowska tuż po przekroczeniu linii mety.
 

Najlepszy zawodnik sezonu? Kornelka!

Długo organizatorzy zastanawiali się komu przyznać nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu. Po krótkim zastanowieniu wybór mógł być tylko jeden – Kornelka! Podczas LOTTO Triathlon Energy 4-letnia triathlonistka postanowiła podjąć wyzwanie i wystartować na dystansie 1/8 IM. Ma ona jednak o wiele większe zaufanie do mamy Ewy, więc wykorzystując ponton oraz specjalną przyczepkę do wózka pokonały lidzbarskie tereny i zameldowały się na mecie.

– Siedzenie w domu, brak aktywności powoduje, że niepełnosprawnymi staje się cała rodzina. My chcemy pokazać innym, że nie ma rzeczy niemożliwych – mówi Marek Pałysa, wiceprezes Fundacji NEGU.

4-letnia Kornelka ma niesamowitą moc. Zmobilizowała na start dwóch wspaniałych dziennikarzy. Jacka Kurowskiego, czołowego dziennikarza redakcji TVP oraz Tomasza Galińskiego z Radia Gdańsk, który prawie od początku wspólnie z Markiem Mrozem jest "głosem" wszystkich imprez Energy Events. Panowie postanowili przyjąć zakład. Kto na dystansie 1/8 IM przybiegnie na metę drugi wpłaci 100 zł na rehabilitację Kornelki. Choć to miała być przede wszystkim dobra zabawa to panowie podeszli do rywalizacji bardzo poważnie. Pierwszy na mecie zameldował się Kurowski, ale jak sami podkreślili, miało to drugorzędne znaczenie. 

 

Słoneczny sezon!

– Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się na LOTTO Triathlon Energy debiutować, czy szlifować formę przed najważniejszymi zawodami w sezonie. To był świetny sezon, pełen emocji, w którym po raz kolejny pokazaliśmy, że dzięki triathlonowi można fantastycznie spędzić dzień nie tylko jako uczestnik, ale również jako kibic. Dziękuje wszystkim samorządom za współpracę oraz osobom zaangażowanym w poszczególnych lokalizacjach mam tutaj na myśli Policję, OSP, Wolontariuszy i wszystkich pomagających. Do zobaczenia za rok – podsumowuje Adam Greczyło, dyrektor zawodów LOTTO Triathlon Energy.

Podsumowanie i start zapisów LOTTO Triathlon Energy

– Choć nie mamy wpływu na pogodę, to w tym roku była jak na zamówienie. Mam nadzieję, że opalenizna z zawodów będzie się jeszcze długo utrzymywać – dodaje Greczyło.

– Kalendarz imprez na rok 2020 jest już ustalony. Zapraszamy na pięć imprez do pięciu sprawdzonych lokalizacji. Będą niespodzianki dla uczestników, którzy zdecydują się na większą liczbę startów. Szczegóły ujawnimy niebawem, tymczasem proszę rezerwować terminy na zawody – mówi dyrektor zawodów.

 

Terminarz cyklu LOTTO Triathlon Energy 2020

LOTTO Triathlon Energy #1 – 24 maja 2020 – Gniewino (woj. pomorskie)

LOTTO Triathlon Energy #2 – 7 czerwca 2020 – Skarszewy – Starogard Gdański (woj. pomorskie)

LOTTO Triathlon Energy #3 – 19 lipca 2020 – Bełchatów (woj. łódzkie)

LOTTO Triathlon Energy #4 – 16 sierpnia 2020 – Chełmża (woj. kujawsko – pomorskie)

LOTTO Triathlon Energy #5 – 30 sierpnia 2020 – Mrągowo (woj. warmińsko – mazurskie)

Start zapisów: 1 października 2019 – www.TimeRecords.pl

 

Materiał prasowy

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X