Rozmowa

Podcast, który motywuje kobiety

Jest autorką podcastu „Kobieta w sporcie”. Została laureatką plebiscytu TriathlonLife.pl w kategorii podcast roku. Aleksandra Korulczyk opowiada o początkach projektu, ale i nie tylko o tym.

Zostałaś laureatką w plebiscycie TriathlonLife.pl 2021 w kategorii podcast roku. Jaka była Twoja pierwsza reakcja na otrzymane wyróżnienie?
Byłam bardzo zaskoczona, ponieważ w świecie triathlonowym mamy obecnie dużo wartościowych podcastów. Równocześnie poczułam duże wyróżnienie. 

Co to oznacza w kontekście Twojego podejścia do rozwijania podcastu i tworzenia nowych treści?
Poczułam, że to, co robię, interesuje słuchaczy. Na pewno to jest dla mnie ogromna motywacja do tworzenia nowych treści i bycia bardziej regularną. Takie plebiscyty pozwalają nam weryfikować potrzeby odbiorców. Właśnie takie treści chciałabym tworzyć. Treści, które będą realizować potrzeby słuchaczy.

Jak wspominasz początki podcastu?
Początki podcastu jak każde, były trudne. Wszystko robię sama. Więc musiałam poznać sprzęt. Nauczyć się nagrywać, składać audio i planować treści. Jednak każda rozmowa daje mi dużego kopa motywacyjnego do tworzenia kolejnych.

W jakich okolicznościach narodził się pomysł na podcast?
Patronem podcastu jest marka LIV, czyli damska odnoga marki GIANT. Marki, która produkuje rowery dedykowane tylko kobietom. Wspólnie chcieliśmy stworzyć coś dobrego dla kobiet.

W czym odnajdujesz motywację do dalszego tworzenia podcastu „Kobieta w sporcie”?
Z motywacją jest różnie. Jako osoba zawodowo aktywna, mama dwójki dzieci i aktywna triathlonistka ciężko jest mi jeszcze zorganizować czas na podcast i bloga, którego również prowadzę. Niestety, mam tylko parę rąk i to jest główna przyczyna, dlaczego podcast nie ukazuje się regularnie co dwa tygodnie. Wiem, że robi dużo dobra. Motywuje kobiety. Uczy ich rzeczy, o które czasami boimy się zapytać. Pokazuje, że drzemie w nas ogromna siła i motywacja do działania. To trzyma mnie w ryzach, żeby tworzyć kolejne odcinki.

Jakie masz dalsze plany rozwoju podcastu?
Wygrany plebiscyt to dla mnie duży kop motywacyjny. Czuję, że to, co robię, jest przez słuchaczy dobrze odbierane i bardzo mnie to cieszy. Tworząc treści do Internetu, mamy wgląd tylko do suchych statystyk. Taki plebiscyt sprawia, że czuję, że treści, które tworzę, są pozytywnie odbierane przez słuchające mnie osoby. Jestem gotowa do dalszej pracy, zmotywowana i strasznie ciekawa, czego więcej oczekują moi słuchacze. Dziękuje Wam za wyróżnienie i za tę całą przygodę.

Cała Gala Plebiscytu TriathlonLife.pl 2021 dostępna TUTAJ.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X