Wiadomości

Po 250 zawodników w Białymstoku i Olsztynie

Zwiększone limity zawodników w Białymstoku i Olsztynie.

Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem Rady Ministrów z 24 lipca 2020 zwiększony został limit zawodników na imprezach sportowych. Dzięki temu podczas Element Tri Series w Białymstoku (16.08.) możliwy będzie start 250 zawodników na dystansie olimpijskim, a w Olsztynie (22.08.) zarówno na dystansie olimpijskim, jak i sprinterskim! Tym samym, w sobotę – 1 sierpnia o godz. 12 ponownie otwarte zostały listy startowe na obie imprezy. Liczba miejsc jest ograniczona! Zapisy prowadzone będą przez oficjalną stronę cyklu: www.triathlonseries.pl.

– Od dawna pracowaliśmy nad tym, aby obie imprezy mogły się odbyć w zaplanowanych terminach i udało się. Musimy przestrzegać obowiązującego reżimu sanitarnego, ale jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że możemy zaproponować start w zawodach większej grupie zawodników. Dystans olimpijski w cyklu Elemental Tri Series cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, dlatego do tej pory wielu chętnych nie znalazło się na listach startowych. Teraz możemy przyjąć po 100 triathlonistów więcej zarówno w Białymstoku, jak i w Olsztynie. Jesteśmy zadowoleni, tym bardziej, że w stolicy Podlasia odbędą się Mistrzostwa Polski Age-Group na tym dystansie i więcej chętnych będzie miało możliwość walki o medale. Warto się jednak spieszyć z zapisami, ponieważ jesteśmy przekonani, że również te limity zostaną szybko osiągnięte” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu Elemental Tri Series z firmy Labosport Polska.

Po raz drugi mistrzostwa Polski

Już 16 sierpnia w Białymstoku odbędą się również po raz drugi Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim z draftingiem dla zawodników Elity oraz U23 (1,5 km – 40 km – 10 km), a także Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie i Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie na dystansie sprinterskim bez draftingu (0,75 km – 20 km – 5 km). W ramach dystansów: supersprinterskiego i sprinterskiego odbędzie się wyłącznie rywalizacja zawodników w wieku 14-19 lat startujących w Turnieju Nadziei Olimpijskich.

W Olsztynie dwa dystanse

W ramach zawodów Elemental Tri Series Olsztyn, które odbędą się tydzień później, czyli 22 sierpnia. Oprócz zmagań na popularnej „olimpijce” odbędzie się także rywalizacja na dystansie sprinterskim. Na tym dystansie również zwiększony został limit zawodników i wszyscy, którzy do tej pory nie mieli szansy na zapisy mogą to zrobić.

W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa, podczas obu tegorocznych etapów cyklu Elemental Tri Series nie odbędą się biegowe imprezy towarzyszące: dla dorosłych – 10K Run Series oraz dla najmłodszych – Elemental Kids.

Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.triathlonseries.pl

materiał prasowy

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close