Plebiscyt. Wicemistrzyni świata i mistrzynie Polski nominowane w PRO Zawodniczek

Wspólnie zdobyły kilkanaście medali mistrzostw Polski. Kilka razy plasowały się w TOP 10 zawodów Pucharu Europy. Rozbudziły apetyty kibiców w walce o start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Zwyciężczyni tej kategorii otrzyma nagrodę finansową wysokości 2500 złotych ufundowaną przez firmę Bright Inventions. Tak więc jest o co walczyć. Faworytką wydaje się być jedna z nich, wybrana przez Polski Związek Triathlonu Zawodniczką roku 2021 – Paulina Klimas. Ale plebiscyty rządzą się swoimi prawami. Póki co czwarta triathlonistka Europy prowadzi, ale coraz śmielej depcze jej po piętach wicemistrzyni świata juniorek Maja Wąsik. Kto ostatecznie wygra? Dowiemy się tego 5 marca podczas gali online, a póki co głosować można do 25 lutego. Każdy głos na wagę złota 🙂

TUTAJ możesz głosować na zawodniczkę PRO oraz w dziewięciu pozostałych kategoriach.

Maria Cześnik / 1977

Podopieczna Marcina Słomy w zeszłym sezonie głównie skupiła się na walce o przepustkę w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety, ta sztuka się nie udała.

Mimo pecha w tamtym roku Maria Cześnik nie poddała się i pokazała się z dobrej strony w Poznaniu. Wówczas została mistrzynią Polski na dystansie 1/2IM.

Aleksandra Jędrzejewska / 1991

W sezonie 2021 z dobrej strony pokazała się w wielu zawodach. Podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie olimpijce z Londynu, Lucy Hall. Dobrze zaprezentowała się w Challenge Gdańsk, zajmując piąte miejsce. Jędrzejewska potwierdziła formę w Samorin, gdzie w mocnej obsadzie ukończyła zawody z piątym czasem.

Na krajowym podwórku też dołożyła kilka dobrych rezultatów. Wygrywała m.in.: w Suszu (1/2IM), w Kurzętniku (1/8IM), czy w Olsztynie (olimpijka).

Paulina Klimas / 1995

Zaliczyła sezon życia w 2021 roku. Wystarczy wspomnieć o trzech tytułach mistrzostw Polski na: olimpijce, sprincie oraz super sprincie. Do tego zawodniczka trenująca pod okiem Mateusza Kaźmierczaka notowała znakomite starty za granicą. Na pewno trzeba zacząć od czwartego miejsca w mistrzostwach Europy w Walencji. To jest największy sukces polskiego triathlonu w elicie kobiet.

W mocno obsadzonych zawodach WTCS Abu Dhabi zajęła 21 miejsce. Do tego wygrała w ramach Pucharu Azji w Tashkelt. Na siódmej pozycji ukończyła PE w Tiszaujvaros.  W TOP10 znalazła się też w: PE Olsztyn (7 miejsce), PŚ Haeundae (6 miejsce), czy PŚ Tongyeong (6 miejsce).

Roksana Słupek / 1999

W sezonie 2021 zdobyła wicemistrzostwo Polski na dystansie olimpijskim oraz sprinterskim. Dołożyła też 15 miejsce w PE w Olsztynie. Do tego zaliczyła kilka dobrych startów na arenie międzynarodowej.

W Abu Dhabi uplasowała się na 30 pozycji. W Pucharze Europy w Barcelonie otarła się o TOP10. Ostatecznie ukończyła tamte zawody na 11 miejscu. Za to w Pucharze Europy Coimbra znalazła się na 10 pozycji. Dobre wyniki zanotowała też w Korei Południowej. W ramach PŚ Haeundae zajęła czwarte miejsce, a w Pucharze Świata Tongyeong 5 lokatę.

Magdalena Sudak / 2000

W zeszłym sezonie wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim oraz sprinterskim. Do tego dołożyła srebrny krążek MP na super sprincie. W Rumi w ramach mistrzostw Polski w duathlonie uplasowała się na piątej pozycji open oraz trzeciej w kategorii u-23.

Dobry start zanotowała też na arenie międzynarodowe. W Portugalii w ramach Pucharu Europy otarła się o TOP10, zajmując 12 pozycję.

Maja Wąsik / 2004

Młoda zawodniczka SportWise przede wszystkim może pochwalić się juniorskim wicemistrzostwem świata w duathlonie. Do tego Maja Wąsik dołożyła mistrzostwo Polski juniorek młodszych też w duathlonie. W triathlonie również notowała dobre wyniki.

Przykładem jest wygrana w Pucharze Polski w Suszu, Katowicach oraz w Pniewach w kategorii juniorka młodsza. Z dobrej strony pokazała się w Olsztynie w ramach Elemental Tri Series, wygrywając na super sprincie. W mocno obsadzonej rywalizacji podczas Sprint Triathlon Gdynia zajęła czwarte miejsce, ustępując m.in.: Paulinie Klimas, czy Paulinie Kotficy. Uwagę może przykuć bardzo dobry start w Turcji. Wówczas w ramach mistrzostw Europy juniorek zajęła wysokie piąte miejsce.