Plebiscyt. Nominacje Zawodnika PRO 2021

Ciekawie było w sezonie 2021 wśród zawodników PRO. Nie brakowało świetnych wyników oraz historycznych osiągnięć.

Z jednej strony mistrzowski debiut na pełnym dystansie w mistrzostwach Polski, z drugiej złamanie ośmiu godzin na Ironmanie, czy MP na trzech dystansach. Osiągnięcia zawodników PRO robią wrażenie. Dlatego nie mogło ich zabraknąć w debiutanckim plebiscycie TriathlonLife.pl. W tym zestawieniu znajduje się sześć nazwisk, na które można oddawać głosy.

TUTAJ możesz głosować na zawodnika PRO oraz w dziewięciu pozostałych kategoriach.

Tomasz Brembor / 1994

Przede wszystkim zdobył mistrzostwo Polski na dystansie 1/2IM. Do tego dołożył trzecie miejsce w ramach Ironman 70.3 Warszawa. Ostatecznie Brembor mógł cieszyć się z wygranej w klasyfikacji generalnej Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4IM.

Udawało mu się wygrywać m.in.: w Elblągu (1/4IM), w Gołdapi (1/4IM), w Stężycy (1/4IM), czy w Żyrardowie (1/4IM).

Michał Oliwa / 1997

Zawodnik trenujący pod okiem Jakuba Czai zdobył mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansach: olimpijskich, sprinterskim oraz super sprinterskim. Dołożył do tego 19 miejsce w Pucharze Europy Tiszaujvaros, czy czwartą pozycję podczas Pucharu Azji Manama. W finale B ME Kitzbühel uplasował się na 11 miejscu.

Marcin Stanglewicz / 2002

W sezonie 2021 zdobył wicemistrzostwo Polski na dystansie sprinterskim. Zajął też trzecie miejsce w Pucharze Europy Dnipro. Do tego Puchar Europy Juniorów Wels zakończył na 10 pozycji. Start w Rydze może też zaliczyć do udanych. W ramach Pucharu Europy Juniorów zakończył zawody na czwartym miejscu. Do podium zabrakło Stanglewiczowi 11 sekund.

W Olsztynie uplasował się w TOP10 w ramach Pucharu Europy Juniorów. Ostatecznie zajął 10 miejsce. Do tego zaliczył dobry start w mistrzostwach świata juniorów w Portugalii, gdzie ukończył zawody na 13 pozycji. W TOP 10 uplasował się też w: Bahrajnie (6 miejsce), Katarze (8 miejsce), a w Maroku otarł się o czołową dziesiątce, kończąc na 11 miejscu.

Kacper Stępniak / 1994

Sam wielokrotnie powtarzał, że już nie trenuje jako zawodowiec i skupił się na studiach oraz pracy. Przyznał, że trenował średnio 11 godzin tygodniowo. Jednak taka intensywność treningowa nie przeszkodziła mu w osiąganiu dobrych wyników.

Został wicemistrzem Polski  na dystansie 1/2IM, przegrywając jedynie z Tomaszem Bremborem. W MP na dystansach olimpijskim oraz sprinterskim otarł się o podium, zajmując w obu zawodach czwarte miejsce. Podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia był najlepszym z Polaków i uplasował się na czwartej pozycji open, przegrywając w walce o podium jedynie o cztery sekundy. Na 4 miejscu znalazł się również w Ironman 70.3 Warszawa, będąc drugim najlepszym z Polaków. Był też najlepszym Polakiem PRO podczas Lotto Challenge Gdańsk, zajmując siódmą pozycję. Do tych sukcesów dołożył też mistrzostwo Polski w duathlonie w Rumi.

Tomasz Szala / 1990

Zaliczył mistrzowski debiut na pełnym dystansie. Został Mistrzem Polski na Ironmanie, dołączając do sub9 (8:15:00). Do tego zdobył brązowy medal mistrzostw Polski na połówce. Wygrał podczas Elemental Tri Series Olsztyn na dystansie olimpijskim oraz w Kurzętniku na ćwiartce.

Robert Wilkowiecki / 1994

Przede wszystkim przeszedł do historii polskiego triathlonu, jako pierwszy triathlonista, który złamał osiem godzin na pełnym dystansie. Dokonał tego podczas Ironman Cozumel, zajmując czwarte miejsce i uzyskując rewelacyjny czas – 7:42:02.

Do tego dołożył wysokie ósme miejsce podczas Ironman 70.3 Warszawa. Wygrał również w Ślesinie na 1/4IM.