Rozmowa

Piotr Łazaronek: Zastanawiam się nad dłuższymi dystansami

W nadchodzącym sezonie rozważa start m.in.: na 1/2IM. W związku z tym Piotr Łazaronek zmniejszy ilość startów w 2022 roku.

Na jakim obecnie jesteś etapie przygotowań do nadchodzącego sezonu?
Obecnie w dalszym ciągu pracuję nad wytrzymałością, głównie rowerową.

Czy jesteś zadowolony z przebiegu treningów przed pierwszymi startami w tym roku?
Tak, pojawiały się drobne urazy co jakiś czas, ale nie przeszkodziły w planach związanych z treningiem rowerowym. Brakuje mi tylko niedzielnych długich wybiegań, których musiałem odpuścić. Coś miałem naciągnięte albo pogoda była na tyle kiepska, że nie chciałem wychodzić na trening. Jestem bardzo zadowolony z wyników, jakie osiągnąłem pod koniec grudnia na rowerze. Nie mogę się doczekać, kiedy znowu będę mógł wyjechać na drogę.

Nad którymi elementami skupiasz się w szczególności na treningach?
Staram się poprawiać wytrzymałość rowerową i biegową.  Obniżenie średniego tętna podczas aktywności może dać mi dużą pewność podczas wyścigu.

W naszej poprzedniej rozmowie stwierdziłeś, że najwięcej musisz włożyć pracy w samej technice jazdy i skonfigurowaniu roweru pod siebie. Jakie poczyniłeś postępy w tych aspektach?
Obecnie rower oddałem w dobre ręce. Mam nadzieję, że marzec w Polsce będzie miesiącem, w którym warunki pozwolą na bezpieczne przetestowanie sprzętu.

Stawiasz na przygotowania na miejscu, czy planujesz też wyjazdy na obozy treningowe?
Stawiam na przygotowania na miejscu, rodzina, dom, trening i praca – muszę to pogodzić. Gdy odpuści chaos związany z pandemią, będę planował obozy treningowe.

Popularnym testem formy w okresie zimowym jest udział w zawodach w formule indoor. Czy rozważałeś starty w takiej imprezie?
W tym roku nie. Jestem na innym etapie treningowym i typowy sprint prawdopodobnie by nie wypalił.

Kiedy planujesz pierwsze starty w sezonie 2022?
Na pewno wystartuję w Challenge Gdańsk na dystansie olimpijskim. Startowałem tam na samym początku zabawy z TRI. Ciekawi mnie, jaki będzie progres.

W zeszłym roku wystartowałeś w 10 zawodach tri. Czy w sezonie 2022 planujesz podobną intensywność?
W nadchodzącym sezonie zastanawiam się nad dłuższymi dystansami. Proces regeneracji będzie trwał dłużej. Więc nie będzie tak licznych startów.

Co jeszcze chciałbyś w szczególności poprawić przed inauguracją startów?
Im bliżej startów, tym bardziej postaram się zwiększać szybkość. Głównie zależy mi na bieganiu. Obecnie nie robię treningów pływackich. Czekam na poprawę pogody, aby rozpocząć treningi  w jeziorach.

Jakie masz cele oraz główne starty na sezon 2022?
Myślę, że poszukam jeszcze jakiś startów na dystansie olimpijskim. Chodzi mi po głowie start na 1/2. Mam jeszcze jeden pomysł, ale na razie nie będę o nim wspominał. Zobaczymy, czy wypali.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X