Wiadomości

Pierwsze imprezy w Polsce odwołane

Puchar Europy w Olsztynie w innym terminie. Dwie imprezy cyklu Elemental Tri Series odwołane. W polskim kalendarzu imprez jeszcze kilka zmian.

Wiele imprez jest przenoszonych lub odwoływanych na świecie. Nie inaczej jest w Polsce. Przełożony zostanie Puchar Europy w Olsztynie wraz z towarzyszącymi zawodami Elemental Tri Series Olsztyn. Nowy termin tych zawodów zostanie ogłoszony w ciągu kilku dni lub tygodni. Obecnie rozważane są terminy w sierpniu lub we wrześniu.

Odwołania w cyklu ETS

Odwołane zostały dwa etapy  cyklu Elemental Tri Series 2020 w Grodzisku Mazowieckim. W jego ramach miał się odbyć Puchar Polski w triathlonie i w Blachowni, gdzie miały zostać rozegrane mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim. Ponadto zostały też odwołane zawody towarzyszące dla dzieci i bieg na 10 kilometrów. Na ten moment w cyklu Elemental Tri Series bez zmian pozostają zawody w Białymstoku. W ramach tej imprezy mają się odbyć MP w triathlonie na dystansie olimpijskim.

Co mogą zrobić zawodnicy?

Jeśli chodzi o zawody w Olsztynie, to organizatorzy przewidują trzy opcje, na które można zdecydować się do 6 maja 2020 roku włącznie. Po pierwsze możliwe jest przeniesienie pakietu startowego do wysokości wniesionej opłaty na inną imprezę organizowaną w 2020 roku przez Labosport Polska. Można poprosić o zwrot opłaty startowej pomniejszonej o 50 procent kosztów opłaty administracyjnej. W jej skład wchodzą: koszty, jakie zostały poniesione na dotychczasową organizację wydarzenia, na które składają się m.in. koszty zatrudnienia zespołu organizacyjnego, utrzymanie biura, promocja wydarzenia, dotychczasowe zamówienia, koszty pozyskiwania zezwoleń, prace organizacyjne na miejscu wydarzenia, projekty graficzne, obsługę i usługi informatycznych itd. Można też pozostawić opłatę startową jako datek dla organizatora.

W przypadku zawodników, którzy opłacili udział w zawodach w Blachowni oraz Grodzisku Mazowieckim proponowane są te same rozwiązania, co w przypadku Olsztyna. Jeśli do 6 maja 2020 włącznie triathlonista nie zdecyduje się na jedną z trzech opcji, to opłata wniesiona za zawody w Grodzisku Mazowieckim i Blachowni zostanie przeniesiona automatycznie na najbliższą imprezę w cyklu Emenetal Tri Series 2020. Ponadto, zawodnikom przysługuje możliwość nieodpłatnej zmiany dystansu w ramach cyklu Elemental Tri Series 2020 oraz nieodpłatne przeniesienie pakietu startowego na innego zawodnika.

Inne zmiany w polskim kalendarzu

Tegoroczna edycja Triathlonu Lwa została odwołana. Choć były rozważane jeszcze terminy w sierpniu oraz we wrześniu. Triathlon Serock został przeniesiony na 6 września 2020 roku. W tym przypadku organizatorzy przewidują możliwość rezygnacji ze startu i zwrotu wpisowego w pełnej wysokości. Tatraman oraz Frydman Triathlon zostały odwołane. Osoby, które opłaciły start dostaną zwrot wpisowego. W lutym została podjęta decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji Triathlonu Wrocław. Powodem była niemożność ustalenia trasy etapu kolarskiego. Jeśli chodzi o Triathlon Lipiany, to organizatorzy czekają z decyzją do końca kwietnia. EvoTriathlon Gdańsk został przeniesiony z 1.05.2020 na 20.09.2020.

Przemysław Schenk
foto: materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X