Wiadomości

Piąte z rzędu zwycięstwo Michała Oliwy w mistrzostwach Polski na sprincie

Obok kobiet walczyli też mężczyźni w elicie, U-23 oraz juniorach o medale mistrzostw Polski. Zawodnicy ścigali się na dystansie sprinterskim.

Patrząc na samą listę startową, można było wywnioskować, że zapowiadało się mocne ściganie. Na starcie zjawiła się krajowa czołówka, w tym m.in.: Michał Oliwa, Kacper Stępniak, Tomasz Brembor, Mateusz Głuszkowski, Kamil Kulik, czy Robert Czysz.

Zawodniczki miały do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Dozwolony był też drafting. Temperatura wody, w której rywalizowały triathlonistki, wynosiła 26 stopni. Odczuwalna wynosiła 27 stopni.

Dobra forma pływacka Głuszkowskiego

Podczas pierwszego etapu wyścigu z dobrej strony pokazał się Mateusz Głuszkowski, wychodząc z wody, z czasem 9:00. Choć tuż za nim znajdował się Michał Oliwa, ale nad kolejnymi zawodnikami, w tym Kacprem Stępniakiem, czy Tomaszem Bremborem, mieli ponad 20 sekund przewagi.

Czołowa dwójka na rowerze

Na trasie kolarskiej nadal prowadzili Oliwa i Głuszkowski. Choć nie odpuszczał Kacper Stępniak, tracąc do nich 50 sekund, przy zjeździe do T2.

Kluczowy bieg

Na biegu Michał Oliwa postanowił się oderwać i podkręcił tempo. Mateusz Głuszkowski za to musiał odpierać ataki Kacpra Stępniaka, który gonił go co sił. Ostatecznie na pierwszym miejscu wyścig zakończył Michał Oliwa, z wynikiem 54:44.

Bój o drugą pozycję wygrał Kacper Stępniak, któremu pokonanie trasy zajęło 55:38. Podium uzupełnił Mateusz Głuszkowski (55:48).

TOP5 mężczyzn OPEN (elita, U-23, jun.)

  1. Michał Oliwa (elita) – 54:44
  2. Kacper Stępniak (elita) – 55:38
  3. Mateusz Głuszkowski (U-23) – 55:48
  4. Kamil Kulik (jun.) – 56:14
  5. Robert Czysz (elita) – 57:07

Przemek Schenk
foto: Michał Oliwa FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X